واکنش نماینده اندیمشک پس از “توجیه” به ماجرای علی مطهری: او حرف رهبر انقلاب را زمین زد

خورنا صید عیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک در گفتگو با رهیاب در خصوص توهین مجدد نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام اظهار داشت: اینها دشمنان دین ما هستند و لحظه ای هم بدون توطئه علیه ما سپری نمی کنند آنها می خواهند با این توهین ها حساسیت مسلمانان را چک کنند همه باید واکنش خوبی نشان دهند دشمن می خواهد حساسیت مسلمانان را نسبت به مقدسات کم کند همه باید پای کار بیایند.

دارایی گفت:چرا در کشور ما توهین به هیچ دینی و مسلکی نمی شود طول تاریخ را نگاه کنید ببیند آیا مسلمانان به مسیحیت یا ادیان دیگر توهین کرده اند؟ توهین به پیامبرخدا آزادی بیان نام ندارد آزادی بیان با توهین فرق دارد .

نماینده اندیمشک در خصوص اظهارات مطهری در مجلس گفت:یک بار مطهری در خدمت مقام معظم رهبری این بحث حصر را مطرح کرد و حضرت اقا فرمودند “اگر حضرت امام خیلی تند با این مسئله برخورد می کرد، ما با رافت با این موضوع داریم برخورد می کنیم.”

وی ادامه داد:مقام معظم رهبری مستقیم به وی در این باره جواب داد ولی او حرف رهبر انقلاب را اینگونه زمین می زند حضرت اقا به ۹ دی می گوید یوم الله آن وقت این مطهری آن را یوم الشیطان می خواند حتی بعضی از اصلاح طلبان نسبت به صحبت های مطهری واکنش نشان دادند و این حرف او را رد کردند.

به گزارش خورنا، هفته پیش صیدعیسی دارایی نماینده اندیمشک در گفتگو با خبرنگار خورنا از ماجرای علی مطهری اظهار بی اطلاعی کرده بود و اظهار کرده بود که این خصوص توجیه نیست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سربندر اقاى دارایی هرانسانى میتواند عقلید خود را داشته باشد ومهمتر ازان انها راانتشار دهد شما اگر این اصول بدیهى را تا زمانى که در کسوت نماینده مردم هستى ،ندانى ویا بدانى ولى تجاهل بکنى ،عین خیانت است به مردم جامعه ات است ! ولى اگر در کسوت نماینده نمى بودى توضیح دیگرى وحساسیت دیگرى بر آن مترتب میبود!فرض میکنم شما از آزادگى بی بهره باشى! توهین نمیکنم!فرض کن رهبر به شما اقاى دارابى بگوید من میگویم !سرشما تاس نیست!ولى شما به این رسیده باشى که واقعا تاس است !حالا براى اینکه این تضاد بین ذهن خودت واینکه بازهم ذهن خودت را طورى تربیت کردى که در برابر رهبر مخالفت نکند!راچگونه مىخواهید حل کنید !مثلا به خودت بگویی حرف رهبرى را که نمیشود زمین زد!رهبر به من گفت تاس تاس نیستى!لذاتاس نیستم!ازطرف دیگر ممکن است سالها خودت را طورى تربیت کرده باشند که به خودت بتوانى القا کنى که تاس نیستى!وحتى خودت مغز خودت راشستشو دهى !وحتى ذهن ناخوداگاهت را دستکارى کنى!ولى اهل خانواده به تو خواهند گفت که تاسى بالاخره فرزندى ،نوهاى،نتیجه اى ،این امر تاس بودن برملا خواهد شد!آقاى مطهرى در محیطى نسبتا آزاد پرورش یافته اند،پدر ایشان مرتضی مطهریست !شاید نشناسیش ایشان در حیطه اعتقادات جامعه مسلمان تلاش محققانه قابل توجهى داشته است وبى شک ذهن فرزند ایشان در معرض این نسیم محققانه قرار داشته است ،شما خودت را با ایشان مقایسه کن !پدر جنابعالى آیا در حیطه فکر وتحقیق آیا یک گام حتى برداشته !که از آن طرف به شماهم نصیب وبهر ه اى برسد ! یا خودت اصلا تمایل به تحقیق رادر خودت حس میکنى!بماند تحقیق کردنت!نه هرکس سرى بتراشد قلندرى دانست!شما بیا یه مغازه مکانیکى باز کن ویه چاله و...اگر علم حداقلى راجع به مکانیزم موتور نداشته باشى !عمرا بتونى موتور را به نحو احسن تعمیر نمایید!ولى خودت را شاید بتوانى اغنا کنى که مکانیک هستى ولى مردم اگاه وروشن ضمیر را نخواهى توانست راضى به این امرقبول کردن کنید! شما ممکن است نماینده اندیمشک شوى وممکن است اظهاراتت در رسانه حضور پیدا کند ولى این به معناى صحت گفتار وکردار شما نخواهد بود ،حتى در مقایسه با انسانى که به هیچوجه پست ومقام دولتى ویا سیاسى نداشته باشد!لذا برادر من توصیه اى از این برادر کوچکت بپذیر !به خودت رجوع کن!به خویشتن خویش!شما سالها در شکل نظامى وانتظامى تجربه داشتهاى وبسیار دور از کار فکرى ونرم زیسته اى !شما وقتى اینطور مواضع میگیرید بلا فاصله توسط نودونه درصد افکار روشن مردم در طبقه نادانان ومنحرفین جامیگیرید!
  • شهروند اندیمشکی باسلام جناب دارایی لطفا در مورد دین شما اظهار نظر نکنید شما اگر خیلی دیندار بودی صورت خود را با تیغ نمی تراشیدی! این را گفتم چون همه مراجع بزرگ و مطرح شیعه تراشیدن ریش را حرام میدانن !؟ والسلام
  • صیدرضا پاپی سلام . زیاد سخت نگیر . کسی بعداَ ایشان را توجیه کرده اند و ایشان هم این مصاحبه را انجام داده است .