بدقولی شرکت پشتیبانی امور دام و مرغ‌هایی که روی زمین مانده‌اند!

خورنا ​مرغداران به امید خرید مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام برای ذخیره سازی، اقدام به جوجه ریزی زیادی در این مدت کردند اما حالا که تولید آن‌ها آماده است این شرکت یا مرغ آن‌ها را نمی​خرد یا این ‌که قیمت خیلی پایینی به آن‌ها پیشنهاد داده است، در حالی که هزینه‌های تولید مرغ بیش از قیمت پیشنهادی می‌باشد.

 

وی افزود: قیمت پیشنهادی شرکت پشتیبانی امور دام و کشتارگاه‌ها به ازای هر کیلوگرم، ۳۵۰۰ تومان است و مرغداران راضی به این قیمت نیستند؛ زیرا هزینه هر کیلوگرم مرغ ۵ هزار تومان پای مرغداری تمام شده است.

 

زمانی‌راد یادآور شد: شرکت پشتیبانی امور دام و کشتارگاه‌ها با برخی رفتارهای نادرست قیمت مرغ را کاهش داده اند  و از ۱۰ روز گذشته اعلام کرده بودند که مرغ را خریداری و ذخیره‌سازی می‌کنند اما متاسفانه مرغ خوزستان را خریداری نکردند.

 

وی ادامه داد: کشتارگاه‌ها می‌خواهند مرغ را به قیمت هر کیلوگرم ۳۵۰۰ تومان از مرغداران خریداری و به قیمت ۶ هزار تومان در بازار عرضه کنند که این اقدام ضربه بزرگی به صنعت مرغداری استان وارد می‌کند.

 

عضو اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور با بیان این‌که تعدادی از مرغداران از ناچاری و برای تامین هزینه‌های خود اقدام به عرضه مرغ زنده در حاشیه خیابان‌ها کرده‌اند، عنوان کرد: به طور کلی من عرضه مرغ زنده را قبول ندارم، این کار صحیح نیست و احتمال انتقال بیماری را به مردم در پی دارد. مرغ باید از مرغداری به کشتارگاه منتقل و از این طریق در بازار عرضه شود.

 

زمانی‌راد تصریح کرد: ​مرغداران به دلیل صرف هزینه‌های زیاد و جلوگیری از متضرر شدن، اقدام به چنین کاری کرده اند.

 

وی اظهار کرد: با توجه به تولید انبوه مرغ در کشور لازم است دولت برای عرضه مازاد تولید و جلوگیری از متضرر شدن مرغداران، فکری برای صادرات مازاد تولید کند و تقاضا داریم زمینه صادرات را برای این محصول استراتژیک برای حمایت از مرغداران فراهم کند.

 

عضو اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور به مرغداران هشدار داد تا میزان تولید خود را کاهش دهند، زیرا در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار تن مرغ منجمد در سردخانه‌های کشور نگهداری شده و دولت قرار است این حجم مرغ را اواخر سال و ایام عید در بازار عرضه کند. این کار قطعا در افت قیمت مرغ تاثیر زیادی خواهد داشت.

منبع  / ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *