نبود راه آهن و آزادراه؛ ۲ مشکل اساسی شهرستان دزفول

حبیب‌الله آصفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران  در دزفول با اشاره به تحول بخش کشاورزی و دامپروری در این شهرستان اظهار کرد: از اقدامات مهم صورت گرفته در مجتمع گلخانه‌ای دزفول، راه اندازی دامداری و وارد کردن دام از کشور ایتالیا است. وی افزود: در همین ارتباط رایزنی‌های لازم صورت گرفته و به زودی شاهد آغار فعالیت این بخش در منطقه جاته خواهیم بود.

فرماندار ویژه دزفول در ادامه از تولید یک میلیون و ۲۰۰ تن کود اوره در دزفول خبر داد و گفت: این میزان کود می‌تواند مصرف کود استان را در این زمینه تامین کند. آصفی تصریح کرد: در این پروژه حدود ۶۰ میلیون دلار سرمایه گذاری باید صورت بگیرد که مطمئنا اشتغالزایی به‌سزایی را به دنبال خواهد داشت.

عالی‌ترین نماینده دولت در دزفول عنوان کرد: بخشی از مواد باید از کشور عراق وارد شود و زمین این پروژه نیز برای آغاز در حال تحویل است. وی در مورد طرح ۸۰۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در شهرستان نیز عنوان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته سهم دزفول به ۳۲ هزار هکتار رسیده که برای تحقق این طرح همه تلاش شهرستان را به‌کار خواهیم گرفت.

آصفی در زمینه کارخانه فولاد دزفول نیز عنوان کرد: این پروژه در گذشته تنها ۱۰ درصد پیشرفت داشت  و در حال حاضر با اقدامات انجام گرفته با مسئولان کارخانه، در مرحله نخست مشکلات تخصیص آب و برق و گاز را برطرف  کرده‌ایم.

فرماندار ویژه دزفول گفت: در همین راستا ایستگاه برق ۴۰۰ کیلوواتی که در مجاورت کارخانه فولاد بود راه اندازی و در حال حاضر وارد شبکه شده که برای برق شهرستان بسیار کارساز بوده است. وی ادامه داد: خوشبختانه ۳۰ هکتار زمین نیز به کارخانه فولاد افزوده شده تا بتوانیم کارخانه‌جات دیگری همچون لوله سازی را تا پایان سال راه اندازی کنیم.

عالی‌ترین نماینده دولت در دزفول افزود: دو مشکل اساسی این شهرستان که در حال رایزنی برای برطرف کردن آنها هستیم بحث راه آهن و آزادراه است که در حال بررسی و پیگیری آن هستیم. آصفی در پایان از به راه اندازی ۹ باغ رستوران به سبک سنتی در دزفول زیر نظر اداره میراث فرهنگی خبر داد و خواستار تعامل همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای رفع مشکلات پیش‌روی پیشرفت و توسعه این منطقه شد.