کاهش هزینه‌های سوخت، استهلاک و ترافیک شهری به همت شهرداری اهواز

خورنا سید خلف موسوی در حاشیه مراسم افتتاحیه نخستین دستگاه مکانیزه هاپردار جمع‌آوری زباله شهرداری اهواز، در گفت‌وگو با خبرنگاران  در این شهر، به مزایای این دستگاه سمی تریلر جدید نسبت به دستگاه‌های قدیمی پرداخت و اظهار داشت: با استفاده از این دستگاه جهت حمل پسماندها دیگر نیازی به سکو نیست، سرپوشیده و روبسته بوده که باعث افزایش بهداشت عمومی می‌شود و هاپردار است که باعث تسهیل در بارگیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: دستگاه جدید، دارای دستگاه پرس است که حمل بیشتر پسماندها را سبب می‌شود، باعث کاهش هزینه‌های سوخت، استهلاک و ترافیک شهری خواهد شد و دارای مخزن جمع‌آوری شیرابه است.

شهردار کلانشهر اهواز عنوان کرد: همچنین دستگاه مذکور باعث افزایش کیفیت کار، بهره‌وری بالاتر در مدت زمان جمع‌آوری شده و از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است. موسوی ادامه داد: این دستگاه قادر است ۴۰ تن زباله را به صورت فشرده به صورت سرپوشیده پرس کرده و به مرکز بازیافت و دفع زباله در منطقه صفیره در شرق اهواز منتقل کند.

صبح امروز در آیین افتتاحیه این همایش که شهردار و اعضای شورای اسلامی اهواز، مسئولان، کارشناسان سازمان مدیریت پسماند اهواز، دوستداران و یاوران محیط زیست حضور داشتند، مباحث مربوط به مدیریت علمی پسماند، آموزش شهروندی و ضرورت تفکیک پسماند از مبدا در اهواز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *