کنگره شهدای دانشجوی خوزستان اسفند ماه در اهواز برگزار می شود

خورنا کنگره ملی شهدای دانشجو کنگره متمرکزی است که در سطح وزارت علوم به دانشگاه ‌های مختلف کشور ابلاغ شده و در سطح تمام دانشگاه ‌های بزرگ و کوچک برگزار می شود.
وی با اشاره به وجود ۳۱۴ شهید دانشجو در استان خوزستان افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز نیز به عنوان یکی از دانشگاه‌ های منطقه جنوب غرب کشور، در حال برگزاری کنگره شهدای دانشجو در شهر اهواز است.

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه همه دانشگاه ‌های دولتی و غیردولتی در سطح شهرستان‌ ها اقدام به برگزاری کنگره شهدای دانشجو نموده‌اند، گفت: بیشتر دانشگاه ‌ها در سطح شهرستان‌ ها کنگره شهدای دانشجو را در حد خود برگزار کرده‌اند و تعدادی نیز در حال تدارک برای برگزاری آن هستند.

رعایایی با اشاره به برنامه کنگره شهدای دانشجو در اهواز بیان کرد: اجلاسیه کنگره شهدای دانشجوی استان خوزستان، ۱۱ اسفندماه جاری به مرکزیت دانشگاه شهید چمران اهواز در محل دانشکده علوم برگزار می شود.

وی با اشاره به برنامه‌ های جنبی این کنگره تشریح کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز بیش از دو ماه است که کار خود را برای برگزاری این کنگره آغاز کرده و تاکنون المپیاد ورزشی با عنوان یادواره شهدای دانشجو در محل دانشگاه برگزار شده است. همچنین برگزاری یادواره سالگرد تدفین شهدای گمنام و نیز برگزاری مراسم ۱۶ دی به مناسبت بزرگداشت شهدای هویزه از دیگر برنامه‌های این کنگره بوده‌اند.

سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز ایجاد فضایی آکنده از معنویت را از اهداف اصلی این کنگره برشمرد و تصریح کرد: بعد از گذشت ۳۵ سال از انقلاب، برای اولین بار در سطح ملی و استانی چنین کنگره‌ای در حال برگزاری است.

رعایایی اظهار امیدواری کرد: انتظار می‌رود این کنگره بتواند برای دانشجویان فضایی تاثیرگذار فراهم کند.