نارضایتی اهالی بندر امام خمینی از تخلیه زباله ها اطراف شهر +تصاویر

خورنا وهاب شیرعلی : جمعی از اهالی بندر امام خمینی (ره) وکارکنان شرکتهای اطراف آن در گفتگو با خبر نگار خورنا ضمن اعتراض به طریقه دفن زباله وآتش زدن آنها توسط کارگران شهرداری میگویند: زباله ها در ۵کیلومتری شهر تخلیه میشوندکه این کار خود کاملاخلاف با اصول بهداشتی می باشد.

دود ناشی ازسوزاندن آنها باعث حساسیت وبیماریهای ریوی وحتی ناراحتی قلبی برای مردم میگردد.

DSC02714 DSC02712 DSC02708 ۱

تاکنون این موضوع چندین بار به اطلاع مسئولین شهری رسانده شده ولی به اعتراضات ما ترتیب اثر داده نمیشود.

همانطور که در عکسها ملاحظه میکنید زباله ها درست در فاصله ۵ کیلومتری شهر بندر امام تخلیه میشوند که اولا زیبنده این بندر مهم وصنعتی نمیباشد و دوما” هزینه های درمانی سنگینی بیماریهای که بواسطه دودهای ناشی ازاین زباله ها برای این اهالی بوجود می اید.

اهالی بندر امام و کارکنان شرکتهای اطراف بندر خواستار رسیدگی به موضوع و حل مشکل چندین ساله اهالی این بندر توسط مسئولین شهری شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ناشناس شهر سربندر ظرف این چند سال اخیر به وضع فلاکت بارى تبدیل شده است تشریف بیاورید ببینید دقیقا ظاهرى مثل دهات هاى محروم گشته است!فضاحتى در بلوار ایت االه خامنه اى بوجود امده که دل هر ساکن سربندر را به درد مى اورد ،عدهاى از ارازل واوباش که تا پیش از این شهردار(گلمرادى)مجالى براى حضور در صحنه اجتماع نداشتند وبه هر صورتى بود ایزوله ونا توان از تعرض به حقوق شهر وندان سربندرى بودند ،با روى کار امدن این شهردار ،تماما تحت نیروهاى اجراییات شهردارى بکار گرفته شدند، این در حالیست که عدم صلاحیت اجتماعى ایشان براى اهالى قدیم شهر محرز ومسجل بوده ،ولى شهر دار با نیت سو این افراد رابکار گرفته لازم به ذکر است که شش هفت ماه است با تهیه اسلحه وبا همکارى نیروی انتظامى شهر که الت دست شهردارى شده ودر زمان تصدى قاضى باجناق،این امر وقوع پیداکرد ،توسط ایشان اهلى وافسارش رابه دست شهردار دادند، اقدام به شبیخون زدن به سگهاى ولگرد در شهر واطراف شهر مىنمایند وبه طرز فجیعى به این حیوانات زبان بسته تیر اندارى وبه این وسیله تفریح مینمایند این ارازل از جریحه دار شدن روان وروح شهروندان ابایی نداشته وبا دستور از شهردار این کار زشت وروش ناپسند را دنبال مىکنند وقتى که شهردار به روال مردم پسند وخدا پسندانه روى کار نیامده باشد بهتر از این اتفاق نمی افتد بین صدوقى وبلوکیا را نیز با تپه مانند بزرگى مسدود کرده است وروى ان رانیز سنگ کار کرده به طور وحشتناکى حادثه خیز شده است تاالان به این ناشیانه گرى کار انجام دادن ندیده بودیم بین مردم وماشینها تقاطع ایجاد کرده واین مشکل به خاطر غیر کارشناسی بودن ،تعریض خیابان بلوار خامنه ای است که بوجود امده این مسیر قبلا ایمنى نسبى بسار بالاترى داشتهوروانیت تردد خودروها را نیز به نسب با الان به نحو بهترى در بر داشت ،دو مامور راهنماىى شهر را نیز الت دست خودشان کرده وبه ظرز زبونى بر این تپه ماهور گماشته است وبراى مردم سوال است چه اتفاقى در این تپه ماهور قرار است بیفتد که این دو مامور را دایما اینجا مستقر کرده وابیوز کرده ،باباجان دیگه یک کیوسک دایم روى این تپه ماهور براى این دو مامور بینوا میزدید !خلاصه از ماست که برماست
 • سربندر ما اهالى سربندر از عملکرد این شهردارى بسیار ناراضى ونگران هستیم سربندر را به دهات تبدیل کرداند وهیچ مسیولى جلوگیرى نمیکند چرا؟
 • سربندر این تپه ماهور بین بلوکیا و بازار صدوقى دیگه چه معنایی داره خدا شاهده دل هر شهر وند سربندرى رابه درد میاورد باعث خجالت مردم است !وتى روى این تپه حرکت مىکنىم با ماشین عبورى از نظر اختلاف ارتفاعى که پیدا میشود حدود دومتر بوجود میاید !واقعا خجالت دارد !دوتا مامور راهنمایی را ابیوز خودش کرده وخدا میداند با چه شیوهاى ایشان را اجبار به ایستادن دایمى در این مکان کرده است وآدم دلش به حالشون میسوزد !چرا این دوبانده کردن ناشیانه وغیر کار شناسى را انجام دادىید وباعث عدم امنیت عابرین هم براى پیادهه وهم براى خودروهاى عبورى شده اید!
 • ناشناس باسلام وتشکراز انعکاس اخبارتاسف بار، بخدا مقصراصلی شخص آقای شهردارو سیستم ناکارآمدشهرداری و ازهمه بیشتر شورای شهر سربندراست . این شهردارشهررابه حال خودش رها کرده وضعیت بدهی شهرداری وعدم اجراوپیگیری طرحهاوپروژه های اجرائی ازجمله مشکلات عدیده مردم فلاکت زده این شهراست آقای گلمرادی شعار (شهرستان سرآمد)وچه وچه ... را بیاددارید شما با این عملکرد بدتان باعث شدید که شهر به ویرانه تبدیل شود حجم عب ماندگی ها به جائی رسیده که حتی اگر شهرداران نمونه کشوری را بیاورند به این سادگی قابل ساماندهی نیست .آقایان شورا شما چه جوابی برای گفتن دارید؟ مسئولین ،عمران آبادی شهرکه به باد فنا رفت دیگر فکری بحال آلودگی و از بین رفتن محیط زیست منطقه کنید
 • سربندر تمام شهر رابه زباله ویرانى تبدیل کرده ىک متر اسفالت سام در این شر پیدا نمیشود! دنبال جشن محله اى و مراسم ومسابقه آشپزى بانوان در مدارس ابتدایی شهر هست ! تف بر این مدیریت!مردم شهر سربندر باید واقیتى را به شما بگویم در انتخاب منتخبین خود در شورا وبه تبع آن شهردار مردود شده ایم ! بکوشید این خطا رفع شود ودوباره تکرار نگردد تا الان این جور انخاب کردن براى ما ضرف همین سه سال گذشته دویست سیصد ملیارد تومان هزینه داشته!بهتر است اگر اینده خود را دوست دارید بیشتر بیندیشىد به هر بى سرو پایی دست دوستى ویارى ندهید! ببینید شهرمان رابه ویرانه تبدیل کردند !مگر شهر متعلق به شما نیست!
 • قدرت اله رجایی با سلام ضمن تشکر و قدردانی از انتشار این معضل بنده یکی از کارکنان دریاچه نمک شرکت پتروشیمی اروند هستم .ترا خدا به داد ما برسید دود حاصل از این سوختن زباله ها ما را به تنگ اورده .این دود حاصلش هزاران بیماری است مسئولین شهری به داد ملت برسید.با تشکر فراوان
  • کریمی جناب رجایی .چشم
 • صادق احمدزاده - ایجاد کارخانه بازیافت زباله که هم اشتغال زایی بدنبال دارد،هم استفاده مجدد ازمواد، حفظ محیط زیست وعدم آلودگی و جلوگیری از تخریب چهره ظاهری شهرو بسیاری مزایای دیکر که هزینه ایجاد کارخانه در برابر آن ناچیز است. اینجانب از کارکنان شاغل دریاچه نمک پتروشیمی اروند هستم که واقعاً از دود ناشی از سوزاندن زباله ها به تنگ آمده ایم و از مسولین امرعاجزانه درخواست رسیدگی و بر طرف کردن مشکل را داریم..پاداش واقعی نزد پروردگار است.
  • کرامت بله برادر ولی الان فقط یه کبریت لازم است.پس هزینه هاش کمت هست
 • دکتر حسن حعفری ما چهل سال است به این بو دود زباله ها عادت کردیم حیف نیست آنها را بردارید بگذارید باشند تا آیندگان نیز از آن استفاده کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! افسوس و صد افسوس خدا میداند چه تعدادی از مردم فقیر به چه بیماری هایی مبتلا شده اند؟
  • کریمی جعفری عزیز .بسیار نیکو گفتیدچون همه مثل سیگار و.....به این دود عادت کردنندوترک آن کلی مرکز ترک لازم دارد.وایییی.....راستی یادمان نبود این همه بیمار بعد خوب شن چقدر پزشکا بیکار میشن.وایییی چقدر داروخانه ها بسته میشن واییییچقدر پرستار و.....بیکار میشن ...البته نگران نشیم همه میریم شهرداری استخدام میشیم..........چون شهردار حتما تا چند سال آینده برا تمیزکاری محل نیرو میخاد.
 • علی احسنت آقای شیرعلی.شهر دوخیابونی ما داخلش بدتراز خارج خارجش بدتر از داخل آن هوا شمالی د.د زباله ها.هواجنوبی دود کارخانجات را میخوریم.سایت خورنا تشکر.علی سربندر.
 • عل احسنت آقای شیرعلی.شهر دوخیابونی ما داخلش بدتراز خارج خارجش بدتر از داخل آن هوا شمالی د.د زباله ها.هواجنوبی دود کارخانجات را میخوریم.سایت خورنا تشکر.علی سربندر.
 • مهران علی زاده تبیین محیط زیست ، ضرورت اهتمام به تامین سلامت آن ، اصول مبادی زیست محیطی ، راه های نیل به محیط سالم و بالاخره اهداف اصیل آن ، از آن جهت که از حقوق اساسی بشر است از یک سو و از سوی دیگر جز وظایف بشری است .متاسفانه پس از پیگیری بعمل آمده جهت ریختن زباله های شهری ،( شهر سربندر) که می تواند بر سلامت ساکنین شهر سربندر و شرکت های مجاور این منطقه آسیب وارد کند . و هیچگونه اقدامی از سوی مسئولین ذیربط صورت نگرفته است عاجزانه خواهشمند است که مسئولین مربوطه جهت ایجاد جایگاه بازیافت زباله در این شهر صنعتی دستورات لازم را مبذول دارند .
 • مهران علی زاده جای بسی تاسف است که شهری که میراث دار صنعت شیلات و دریا نوردی، مهمترین بندر فله بار ایران و قطب صنعت پتروشیمی ست اینچنین در جوار زباله های شهری خاموش است و بی صدا. شهردار محترم شایسته دانش و کفایت شما هم نیست که نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید و اقدامتان تنها در حد دفاعیه باشد و زباله سوزی را بر گردن چند معتاد مفلوک بیاندازید. مدتهاست که وعده عمل ناشده شما در خصوص ساخت کارخانه بازیافت در امیدیه و انتقال زباله ها به این مکان در ذهن ما ست لطفا موضوع را جدی بگیرید
 • احمد قنواتی این شهر مرکز ثقل اقتصاد کشور است .با توجه به داشتن چندین پتروشیمی و بنادر صادرات و واردات و کسب درامد بالای ملی جای بسی تاسف است که علاوه بر این سوختن زباله حتی یک متر جاده درست درون شهر نیست جاده درست ندارد؟ و ریخت شهر تاسف بار است.
  • کرامت برادر قنواتی .سربندر ماهشهر وجراحی وممکو به نوعی خوابگاه شرکتهای وزارت نفت هتند ودرآمدها فقط به تهران ریخته میشود..........درسته؟؟؟
 • سربندر از نظر رعایت اصول بهداشت وایجاد زمینه جهت رعایت اصول بهداشت وعرضه مایحتاج غذایی ،زمان شهردار قبلى شاید به این مسله کاملا بی تفاوت بود وهر چه از رعایت دیده میشد خود مردم خودجوش زحمت میکشیدند ولى در زمان گلمرادى گلاب به روتون ،روتون به دیوار ،تبدیل به مستراح شده است بخاطر اینکه زیر ساخت وزمینه رعایت اصول بهداشت به وسیله چند کار ناشیانه که در مقطع بازار صدوقى انجام شده،کاملا از بین رفته است واین شهردار بخاطر اینکه بازار صدوقى رابه طور مصنوعى ضعیف کند اقدام به دو بانده کردن مسیرى که قبلا چهار بانده وکاملا مطابق استاندارد مهندسی ترافیک طراحى گردیده بوده ،کرد به خاطر اینکه تردد از سمت دیگر مسیر به بازار صدوقى کمتر گردد وبا صعوبت مثال زدنى این مسیر را طى کنند ونتیجتا مشترى صدوقى کم شود وبه طور مصنوعى بازار بلوکیا را رونق دهد ولى عملا نقشه ایشان نتوانسته بهره اى را که ایشان دنبالش بوده را بدست بیاورد به چند دلیل یکى بخاطر پل هوایی که خیال میکرد میتواند جوابگوى تردد هر چند کم به خیال خام خودش!شودغافل از اینکه بدلیل کم عرض بودن این پل که حدود یکمتر بشتر عرض ندارد وتنها قابل تردد تک نفره میشود استفاده کرد وبگذریم که تحمل بار دینامىکى را ندارد ودلیل دیگر نیز این است که مردم به طور سنتى بازار صدوقى را هنوز گزینه اول خرید خود میدانند هرچند ایشان موانع متعددى را در این راه گذاشته است !
 • کریمی بااحترام خدمت همه مردم سربندر ببخشید. ۱-مدیرعاملان محترم پتروشیمی های خصوصی ودولتی فقط وفقط روزی ۱میلیون کمتر یغما=؟؟؟؟کنید ویک زباله سوز برای شهری که همه به نوعی از دود ومواد سمی کارخانجاتش که درآمدهایش جای دیگر میرود درست کنید. ۲-شهردار محترم سربند هستی؟یانه؟خب حداقل دستور بده تا الان که خبرت کردنند محل رو پاکیزه کن ونگذار ادامه دهندوعزیز -بزرگوار-روله. ۳-امام جمعه محترم سربندر شما یه کار کنیین توروخدا حداقل یه دعا که میشه کرد.برا برادرامون درشهرداری. ۴- مردم سربند اگر رضایت دارین بیل وکلنگ برداریم تا خودمان بریم محل را تمیز کنیم ونگهبانی بدبم تا کسی آنجازباله نریزه .یا یه فکر دیگه اصلا زباله درست نگنیم فاضلاب درست نکنیم .خودمان .....به داد شهر برسیم. ۵-مسوولین محیط زیست منطقه کمک کمک کمک ........ ۶-بانکها.آتش نشانی-نیروی انتظامی- جهاد سازنگی-شیلات- تامین اجتماعی-همهههههه کمک کمک کمک کمک..........با تشکر کریمی سربندر
  • سربندر اقى کریمى شهر سربندر که بی پول نیست چرا در خواست کمک غیر موجه بکنىم درامد شهردارى ووجوهاتى که در سال به حساب شهردارى واریز مىگردد درسال بالغ بر شصت هفتاد مىلىارد تومان است ما که شادگان نىستیم که در امد کمى داشته باشیم پس انصاف نیست با این لحن صحبت بفرمایید کافى به خانواده پدر مادر توضیح دهید انتخاب چیز مهمى است وسرنوشت چهار ساله یک شهر رامیتواند رقم بزند الان فکر میکنید هزینه ها کجا صرف میشوند !تعدادى کار وپروژه فرمالیته وظاهرى وبدون نیاز اولویت بندى شده را ترتیب داده وبه صورت پمپاز از پولهاى زبان بسته که سهم من وتو ودیگر همشهریانمان است به این پروژها تزریق وبالا پایین کردن ارقام مالى ،پول هاى هنگفتى را به جیب زده مثلا سایت مکانىکیها دیگه چه صیغه ای است ،رفته توى زمىنهاى باتلاقى جبهه کار تعریف کرده که تا اماده سازى فوندانسیون وپى سازى ،هزینه هاى بال در بر داشته باشده وعدهاى شهروند کور ذهن ظاهر بین را بفریبد که بله شما باید رفاه داشته باشید وسازندگى میخواهید واین قبیل هرفهاى دروغ سرشان را شیره مالیده مثل این مىماند که شما یک مپراید مدل پایین واسه کار وخرجومخارج خانواده تهیه کرده باشید ومثلا ارثی به مبلغ زیادى بهتان رسیده باشد وبدون توجه به اینکه این پول ارزش دارد بروید واین ارثیه که براى خانواده شما وشما میتواند سرنوشت ساز باشد،بروید وگلى آپشن غیر ضرور روى ماشین نصب کنید مثلا یه جى پی اس بخرید بیست ملیون تومان وصندلى هاى کهنه ماشینتون را بدید با هفت ملیون تومان تعویض کنند ویه سیستم روى این ماشین مدل پاین ببندید به ارزش پنجاه ملیون تومان ،وخلاصه همه ارثه را خرج ماشین بى ارزش کنید واز آن طرف مثلا خداى نکرده پول دوا درمان فرزندتان را نداشته باشید یا پوله دانشگاه آزاد فرزندتان را نتوانید تهیه کنید و در پاسخ نیاز خانواده هى بگویید فلان آپشن را خریدهام وتعریف وتمجید وبه به وچه چه از این آپشنها!بله این وضعیت امروز سربندر است خوب نگاه کنید هر گوشه وکنارى را که میشده بهانه انجام فعالیت قرداد ،ورود کرده وکلى ماشین الات راهسازى کرایه کرده وشروع به این روند فاسد مىنماید کارهایی که هیچ سودى براى مردمى که احتیا جات حیاتیشان روى زمین مانده است ندارد!
 • کریمی خورنای گرامی باسپاس----جناب شیرعلی با سپاس
 • کریمی راستی میدانیید دود ناشی از زباله ها سرطان زا هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • آلبوغبیش محسین با سلام واحترام. با تشکر از همه دوستان وهمکاران که نظریات خود را در این سایت گذاشته اند سپاسگذارم.شهردار محترم .بنده به عنوان یک شهروند حق دارم از شما گله مند شم که چرا چنین وضعی بوجود آمده است وآیا شما اصلا قصد پیگیری را دارید یا نه؟آیا خانواده محترم شما نیز در همین شهر زندگی میکنند؟آیا عدم رسیدگی وبی اعتنایی شما نسبت به این موضوع هدف خاصی را دنبال میکن؟باتشکر
 • سربندر به اشتر اىراد گرفتند که چرا پشتت اىنقدر کج است؟جواب داد که کجاى من راست است ،که پشتم کج نباشه !حالا حکایت سربندرىها وشهردار نا اهل عزیزان کدوم کارش درسته که ازش بخواهیم این قلم زباله را درست کنه اون همه بودجه اى که به تاراج رفته را چطور میشه جبران کرد !
  • کریم بله....