لزوم کاهش «جرم و بزه» با نهادینه کردن الگوهای قرآنی

خورنا نورالدین موسویان صبح امروز در جلسه آزمون حفظ یک و سه جزء قرآن کریم توسط پرسنل نیروی انتظامی اظهار کرد: تجربه به ما نشان داده که افراد دارای آموزه‌های دینی کمتر دچار مشکلات بوده‌اند.

وی عنوان کرد: هدف از برگزاری آزمون‌های حفظ قرآن و تشویق پرسنل به حفظ و انس با قرآن، ایجاد احساس مسئولیت بیشتر بین پرسنل است تا بتوانند همچون گذشته خادم ملت و مردم باشند.

فرمانده انتظامی بهبهان ادامه داد: برای تشویق پرسنل نیروی انتظامی بهبهان به حفظ قرآن، ۴۵ نفر از پرسنل و خانواده آنها که در حفظ قرآن تلاش کرده بودند را به سفر مشهد فرستادیم و در آینده ۳۷ نفر را به کربلا خواهیم فرستاد.

موسویان افزود: برای ترویج فرهنگ اسلامی و حفظ ارزش‌های انسانی سعی کرده با جوانان و نوجوانان در مدارس دیدار داشته باشیم و آنان را نیز به حفظ قرآن با اهدای جوایز معنوی تشویق کرده‌ایم.

وی گفت: هدف از سخنرانی در مدارس، آگاه کردن نوجوانان نسبت به خطرات پیش‌روی بود که می‌توان از این مخاطرات با توسل به قرآن‌گریز کرد.

فرمانده انتظامی بهبهان در پایان عنوان کرد: رعایت جوانب احتیاط از جانب عموم مردم می‌تواند وقوع جرم و بزه را تا حدود قابل توجهی کاهش دهد و همچنین با حفظ قرآن از خطرات مصون بمانند و این وعده الهی است.

منبع / فارس