آیت‌الله موسوی جزایری: پیوند صمیمانه داعش و رژیم صهیونیستی

خورنا آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهواز با اشاره به گسترش جنایت تروریست‌ها در سوریه، عراق و پاکستان، اظهار داشت: تروریست‌ها به دنبال تأمین اهداف رژیم فاسد و جعلی صهیونیستی هستند.

وی با بیان اینکه گروهک‌های تروریستی طالبان و گروهی تروریستی به نام داعش در عراق در واقع مزدورهایی هستند که پیوند، وحدت و ارتباط صمیمانه‌ای با رژیم صهیونیستی دارند و از سوی خبیث‌ترین دولت‌های دنیا حمایت جدی می‌شوند، ادامه داد: گروهک تروریستی داعش که مدعی حکومت اسلامی است، کوچکترین اثری از اسلام را در رفتارهای ضدانسانی خود نشان نداده‌ است و این گروهک تنها به دنبال تخریب چهره واقعی اسلام است.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه بر همه مسلمانان واجب است با هم متحد شده و در برابر پدیده شوم گسترش تروریسم بایستند، با اشاره به برگزاری آیین اربعین و حضور گسترده مردم راهپیمایی عظیم این روز، خاطر نشان کرد: تحلیل‌گران خارجی تصور می‌کردند با وجود داعش در عراق، اربعین امسال از رونق کمتری برخوردار باشد، اما اجتماع ۲۰ میلیون نفری اربعین نمایشی از ظهور قدرت شیعیان در دنیا بود.

آیت‌الله موسوی‌جزایری تصریح کرد: با وجود اینکه مردم جنایات داعش در عراق را دیده و تهدیدهای آنها را برای ایجاد اخلال و بمب‌گذاری در اربعین شنیده بودند، اما دلیرمردان و شیعیان امیرمؤمنان(ع) با اقتدار هرچه بیشتر اجتماع باشکوه‌تری به نمایش گذاشتند.

وی به اهمیت فریضه وقف اشاره کرد و با بیان اینکه وقف یکی از سنت‌های مهم پیامبر اکرم(ص) است، اضافه کرد: این صدقه جاریه باید در پیشرفت امور مسلمین خرج شود؛ هر کار خیری که به وسیله موقوفات انجام شود، واقف نیز در ثواب آنها شریک است و متأسفانه فرهنگ وقف در میان مردم ضعیف شده، امیدواریم که این سنت نورانی رسول خدا(ص) بر جامعه حاکم شود.

منبع / فارس