قلعه نویی: باید به فولاد به عنوان نماینده ایران در آسیا کمک شود

امیر قلعه نویی عصر امروز در نشست خبری پیش از بازی تیمش در برابر استقلال صنعتی خوزستان اظهار کرد: خوشحالم که در شهر اهواز هستم. اهواز جایی است که من خاطرات خیلی خوبی با تیم استقلال اهواز داشتم و خیلی خوشحالم که استقلال اهواز را در صدر جدول رقابت های لیگ یک می بینیم، در خوزستان هر چی آبی باشد کم است.

وی افزود: در رابطه با بازی فردا طبیعتا بازی بسیار سختی داریم و تیم استقلال خوزستان، تیم بسیار خوبی است که فوتبال با برنامه ای ارائه می دهد. ما هم خوشحالیم که با چنین تیمی بازی داریم چون استنباط ما این است که کیفیت بازی دو تیم عالی خواهد بود.

مصدومان استقلال تهران

سرمربی استقلال تهران، درباره محرومان و مصدومان استقلال برای این بازی عنوان کرد: متاسفانه سه – چهار بازیکن مصدوم داریم که شاید به این بازی نرسند و امیدواریم بازیکنان جوانمان که با انگیزه تر هستند بتوانند جای خالی بازیکنان مصدوم را پر کنند. مصدومان تیم خسرو حیدری، حنیف عمران زاده، محمد قاضی و علی رمضانی هستند که کادر پزشکی سعی می کند آنها را به شرایط بازی برساند.

قلعه نویی درباره جذب بازیکنان جدید از سوی استقلال برای نیم فصل دوم نیز عنوان کرد: لیست بازیکنان مورد نظرم را در اختیار باشگاه قرار دادم که علی نظری و بقیه دوستان در استقلال در حال رایزنی برای جذب این بازیکنان هستند تا در نیم فصل دوم و به خصوص در خط هافبک تیم را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: لیست خروجی ندادیم و حتی پژمان نوری نیز در لیست خروجمان نبود. نوری بازیکن و انسانی بزرگی است. او به ما گفت که می خواهم به ملوان که در شرایطی سختی قرار دارد کمک کنم و ما دیدیم که این انسان روح بزرگی دارد و به این خاطر به وی اجازه دادیم به ملوان برود.

تیموریان به اهواز نیامد

سرمربی استقلال تهران، درباره وضعیت آندرانیک تیموریان گفت: این بازیکن به همراه تیم به اهواز نیامده است. جلسه ای با وی در باشگاه و در حضور من گرفته شد که تیموریان خواسته هایی داشت که مقرر شد آنها را مکتوب در اختیار کمیته نقل و انتقالات قرار دهد که فعلا نتیجه ای حاصل نشد و من خبری ندارم که چه اتفاقی افتاده است.

قلعه نویی در جواب سوال خبرنگار مهر درباره مشکل معافیت بازیکنان و اینکه چه تصمیمی باید برای کمک به تیمی مانند فولاد خوزستان که در آسیا باید حضور پیدا کند اتخاذ شود، گفت: پیشنهاد می کنم به تیمی مانند فولاد که نماینده ایران در آسیا است نگاه ملی داشته باشیم و بستری برای این تیم بسازیم و بازیکنانی در اختیارش بگذاریم که این بازیکنان بتوانند در جام باشگاه های آسیا به فولاد کمک کنند.

نسخه قلعه نویی برای فولاد

وی ادامه داد: تخلفی صورت گرفته که من در حدی نیستم که درباره آن نظر بدهم چون اطلاعات کافی از این موضوع ندارم اما اگر بخواهیم نگاهی ملی به نماینده های ایران در آسیا به ویژه فولاد داشته باشیم و با توجه به اینکه بیشترین ضربه را در اتفاقات اخیر، فولاد خوزستان خورده است، پیشنهاد من این است که بازیکنانی که مرتکب خطا شدند، در لیگ جریمه شوند اما در آسیا بتوانند برای فولاد که نماینده فوتبال ایران در آسیا است به میدان بروند.

قلعه نویی، درباره ضعیف شدن استقلال تهران به مرور زمان در نیم فصل گذشته و نمایش ضعیف مدافعان گفت: ما در ساختار دفاعی خیلی خوب هستیم. درست است که نتایج خیلی بدی گرفتیم که این نتایج برای من و استقلال شاید بی سابقه باشد اما ما نمی توانیم تقصیر را بر گردن بازیکنان بندازیم، یکسری اشتباهات فردی و بدشانسی ها بود که باعث گل خوردن ما شد و گرنه بازیکنان و دفاع های ما بازیکنان بزرگی هستند و یقینا ما در تعطیلات کار می کنیم که ایرادها را برطرف کنیم و نظم دفاعی تیم را که بهم خورده را درست کنیم.

سرمربی تیم استقلال تهران تصریح کرد: همه بازیکنان ما نهایت تلاششان را می کنند تا به تیم کمک کنند چون بازیکن اول به خودش غیرت دارد بعد به پیراهنش بعد به طرفداران، زیرا اول این مردم هستند که متوجه بد بازی کردن بازیکن می شوند و یقینا هیچ بازیکنی کم کاری نمی کند چون روی خودش تعصب دارد.

قلعه نویی درباره این سئوال که نظرش درباره ۵۰ روز تعطیلی چیست؟ عنوان کرد: در این مورد نظر بدهم یا ندهم لیگ تعطیل است. فقط برای تیم ملی و تیم ملی امید آرزوی موفقیت می کنم و باید همه کمک کنند به این دو تیم به ویژه تیم ملی بزرگسالان تا بتواند آرزوی دیرینه مردم را محقق کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، از سری رقابت های هفته هفدهم لیگ برتر باشگاه های کشور، ساعت ۱۶ و ۲۰ دقیقه فردا تیم های استقلال صنعتی خوزستان و استقلال تهران در اهواز به مصاف هم می روند.