استاندار خوزستان: ظرفیت شهرستان ها برای توسعه خوزستان بکار گرفته می شود

خورنا استاندار خوزستان گفت:از ظرفیت های موجود در شهرستان های مختلف این استان در راستای رشد و توسعه خوزستان استفاده خواهد شد.

‘ عبدالحسن مقتدایی ‘ صبح روز چهارشنبه در بدو ورود به شهرستان شوش به عنوان نخستین سفر شهرستانی وی ، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با شناسایی قابلیت های شهرستان های خوزستان،این ظرفیت ها در راستای محرومیت زدایی و شتاب بخشیدن به روند توسعه بکار گرفته می شود.

وی از شوش در شمال خوزستان به عنوان شهرستانی با ظرفیت های مختلف در بخش کشاورزی ، صنعت و گردشگری نام برد و گفت:با برنامه ریزی می توان از این ظرفیت ها در جهت رونق هر چه بیشتر اقتصاد خوزستان استفاده کرد.

مقتدایی، هدف از نخستین سفر خود و مدیران کل دستگاه های اجرایی خوزستان به شوش را شناسایی استعدادها و ظرفیت موجود در این شهرستان در بخش های مختلف عنوان کرد و اظهارکرد:برنامه سفر به شهرستا نهای مختلف خوزستان به منظور بررسی مسایل و مشکلات تداوم دارد.

استاندار خوزستان که معاونان سیاسی ، اجتماعی و عمرانی و نیز جمعی از مدیران ستادی دستگاه های اجرایی این استان وی را همراهی می کنند در بدو ورود به شهرستان شوش بر مزار گلزار شهدای این شهر حضور یافت و با قرائت فاتحه نسبت به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

‘ رضا نجاتی ‘ فرماندار شوش نیز حضور استاندار و مدیران کل دستگاه های اجرایی در این شهرستان را فرصتی برای بررسی مسایل و مشکلات منطقه از نزدیک و اتخاذ تصمیم مقتضی برای حل مشکلات عنوان کرد.

دیدار از دو واحد صنعتی پاک چوب و شرکت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان ، دیدار از روند ساماندهی محوطه باستانی شوش برای ثبت جهانی، و نیز شرکت در نشست مشترک شورای اداری و مردم شهرستان شوش با حضور نمایندگان کشاورزان، اصناف ، فرهنگیان ، طلاب ، نخبگان ، دانشجویان و خانواده معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران برنامه سفر یکروزه استاندار خوزستان به شهرستان شوش است.

شهرستان شوش با تولید یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی قطب تولید گندم و ذرت دانه ای در کشور است.

این شهرستان با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت،دارای اراضی مستعد کشاورزی ، یادمان های دفاع مقدس فکه و فتح المبین و نیز آثار باستانی و زیارتی همچنین صنایع تولید شکر ، کاغذ و خوراک دام است.