معاون استانداری خورستان:‌ برنامه ای برای تغییر فرمانداران و بخشداران نداریم

خورنا:‌ معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان: برنامه ای برای تغییر فرمانداران و بخشداران نداریم.

به گزارش خورنا،‌ معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: در دوره جدید این معاونت، برنامه ای برای تغییر فرمانداران و بخشداران استان در دست نداریم و مسوولان سیاسی درشهرستان ها کماکان به خدمت خود ادامه خواهند داد

دکترسیدکریم حسینی در نخستین نشست خبری خود در پست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ‘ در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های جمعی استان در اهواز بیان داشت: رویکرد ما تثبیت مدیریت سیاسی در شهرستان ها است ولی چنانچه فرمانداری بازنشسته شد یا مدت ماموریتش به اتمام رسید و یا درخواست انتقال ارایه نمود نسبت به جایگزینی آن با رویکرد جوانگرایی اقدام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر خواست نمایندگان مردم برای انجام تغییرات مدیریتی در شهرستان ها اظهار کرد: بنای ما ایجاد تعامل و هم افزایی با نمایندگان استان برای رفع مشکلات مردم است و این تعامل در چند نشست مشترک نمایندگان با استاندار خوزستان حاصل شده و این ارتباطات در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

دکتر حسینی افزود: اعتقاد داریم نمایندگان استان باید با همدلی مدیران مطالبات منطقه ای و استانی را به صورت مشترک دنبال کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان افزود: فضای موجود بین نمایندگان و مدیریت استان، فضای کاری، دوستانه همراه با همدلی بوده و تصور ما این است که با همکاری و درک درست از وضعیت موجود می توانیم مطالبات محقانه مردم را پاسخ دهیم و گام های بلندی برای رفع مشکلات موجود برداریم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد شوری آب کارون اظهار کرد: ما هیچ گاه منکر برخی مشکلات استان از جمله شوری آب کارون نیستیم و تلاش و برنامه ما این است که مشکلات کنونی را حل کنیم.

*تغییر استاندار خوزستان شایعه است

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، موضوع تغییر استاندار خوزستان را که در برخی محافل مطرح شده شایعه و آن را بی پایه و اساس خواند.

وی با بیان اینکه رسانه ها باید این موضوع را شفاف سازی کنند و به شایعات دامن نزنند افزود: استاندار خوزستان با نظر دولت به کار خود ادامه می دهد و هیچ مساله خاصی در این ارتباط وجود ندارد.

*چهار شهر استان به شهرستان تبدیل می شود معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان از تبدیل وضعیت چهار شهر ‘بندر امام’ ، ‘آغاجاری’ ، ‘حمیدیه’ و ‘شاوور’ به شهرستان در سال جاری خبر داد.

دکتر حسینی افزود: همه کارهای مقدماتی تبدیل این شهرها به شهرستان مستقل از جمله موافقیت هیات دولت انجام شده و منتظر بازدید کارشناسان وزارت کشور برای بستن این پرونده هستیم.

وی گفت: مجوز تبدیل ۹ بخش استان برای تبدیل به بخشداری و ارتقا ۲۷روستا به شهر صادر شده است.

 اولویت بخشی به بخش’اجتماعی’ به حوزه ‘سیاسی’ رویکرد اصلی ما است
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان اولویت بخشی حوزه اجتماعی به حوزه سیاسی را رویکرد این معاونت در دوره جدید عنوان کرد و افزود: در این خصوص ضمن توجه به شوراها و تشکل های صنفی و مردم نهاد، مباحث مربوط به حوزه فرهنگی و هنری و شکل گیری شورای سیاست گذاری علوم قرآنی ، شعر و ادبیات را دنبال خواهیم کرد.

دکتر حسینی افزود: در این ارتباط نقش حاکمیتی استانداری در کارگروه های اجتماعی را پررنگ خواهیم دید و ضمن انجام نظارت ،پیگیری و ارزیابی مستمر کارگروه های مختلف تلاش می کنیم خروجی مناسب این کارگروه ها را داشته باشیم.

وی گفت: تاکنون وجه غالب این تشکل ها و کارگروه ها را دولتی دیدیم ولی در آینده رویکرد ما وجه مردمی خواهد بود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، شناسایی چهره های ماندگار، ارتباط ارزش مدار با سران طوایف و عشایر، برقراری ارتباط نزدیک با علمای استان و نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی مسوولان قضایی و انتظامی و امنیتی برای انجام بهتر وظایف، توجه خاص به ایجاد نشاط و روحیه امید در جامعه، توجه به مقوله آموزش و حضور میدانی در حوزه های مختلف از دیگر برنامه های این معاونت در حوزه اجتماعی خواند و گفت: همین برنامه ها در شهرستان ها نیز پیگیری و عملیاتی می شود.

وی ارتباط دوسویه و منطقی با ارباب جراید و مطبوعات استان به منظور ارتقای فرهنگ عمومی، روان سازی فرایند اطلاع رسانی و ارتقابخشی اجتماعی را از دیگر رویکردهای این معاونت در دوره جدید عنوان کرد.

دکتر حسینی به ظرفیت ها، ذخایر مادی و معنوی سرشار استان اشاره و ابراز امیدواری کرد با بسترسازی و توجه خاص دولت به این ظرفیت ها بتوانیم بیش از پیش به رشد همه جانبه استان خوزستان کمک کنیم.

وی در این راستا برگزاری نشست های مشترک با ائمه جمعه ،جوانان و تشکل های مردم نهاد به منظور استفاده از ظرفیت های عظیم انسانی و معنوی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: برنامه های اجتماعی نو باید بتواند بستر لازم را برای حوزه سیاسی ایجاد کند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، ایجاد بستر کار و تلاش به منظور تحقق شعار رهبر معظم انقلاب در سال جاری را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید جایگاه این معاونت در انجام رسالت خود معرفی و شان و منزلت آن را حفظ کنیم.

 ساختمان آموزش استانداری خوزستان به مرکز آموزش خبر اهواز واگذار می شود
دکتر حسینی در پاسخ به سوالی در ارتباط با مرکز آموزش خبر اهواز و تغییر مکرر مکان این مرکز علمی و مشکلاتی که برای دانشجویان در این ارتباط به وجود آورده است گفت: تا یک ماه آینده ساختمان آموزش استانداری به مرکز آموزش خبر اهواز (دانشکده خبر اهواز) واگذار می شود.

وی گفت: استانداری خوزستان پیگیر تهیه مکان مناسب برای دانشکده خبر اهواز بوده و بر این اساس تا یک ماه آینده این نقل و انتقال صورت خواهد گرفت و دانشجویان در مکان ثابتی مستقر می شوند.

دانشکده خبر اهواز چهار سال پیش راه اندازی شد ولی در این مدت چندین بار تغییرمکان داده است که همین موضوع مشکلاتی برای دانشجویان به وجود آورد.