دستفروشان باید جمع آوری شوند

خورنا:‌مدیر کل امور شهری استانداری خوزستان گفت: دستفروشان و کسبه مزاحم باید از معابر و مناطق پر تردد شهرهای استان جمع آوری شوند.

شاپور رستمی اظهار کرد: تمامی شهرداریهای استان مکلف هستند خود را با این استانداردها تطبیق دهند و در کلانشهر اهواز نیز عملیات استانداردسازی پیاده روها در دو خیابان اصلی طالقانی و سلمان فارسی در حال اجرا است.

وی افزود: در ساخت و سازهای جدید از جمله مسکن مهر این استانداردها عملیاتی شدند و تلاش شهرداریهای سراسر استان در راستای ایجاد فضای مناسب برای تردد عموم است.

رستمی با اشاره به میزان اعتبار اختصاص داده شده برای بازسازی و استانداردسازی پیاده روهای استان اظهارکرد:۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دولتی و پروژه های عمرانی به بازسازی و استاندارد سازی پیاده روهای استان اختصاص داده شده است.

رستمی با اشاره به ویژگیهای یک پیاده روی استاندارد تاکید کرد: برخورداری از عرض مناسب با توجه به نوع استفاده معابر عمومی اعم از مسکونی یا تجاری، دارا بودن شیب و عرض مناسب با توجه به وضعیت آبهای سطحی در محل مورد نظر، برخورداری مناسب معابر از میزان روشنایی و پوشش کف پیاده روها با مصالح مناسب از مهمترین ویژگیهای یک پیاده روی استاندارد است.

وی با اشاره بر لزوم ساماندهی دستفروشان تاکید کرد: با استناد به بند دو ماده ۵۵ مقررات شهرسازی پیاده روها در مالکیت شهرداریها هستند به همین دلیل شهرداریها موظف هستند نسبت به رفع سد معابر اقدام کند.

رستمی گفت: رفع سد معابر از جمله اقداماتی است که مردم نیز باید در آن با شهرداریها همکاری کنند و دستفروشان را از پیاده روهای مناطق پر تردد به مناطقی که برای آنها در نظر گرفته شده است هدایت کنند.

وی تاکید کرد: مصالح ساختمانی تحت هیچ شرایطی نباید در مسیر رفت و آمد عابران قرار بگیرند و در صورت مشاهده با مالک ساختمان برخورد جدی خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *