نمایشگاه صنایع‌ دستی خوزستان در بصره برپا می‌شود

خورنا افشین حیدری اظهار کرد: نمایشگاه صنایع ‌دستی خوزستان متشکل از مصنوعات صنعتگران خوزستانی در دانشگاه بصره راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به این که مقدمات برپایی این نمایشگاه از سال گذشته فراهم‌ شده افزود: در تلاش هستیم تا تولیدات صنعتگران خوزستانی را به کشور عراق معرفی کنیم و در این زمینه از همه توان خود بهره خواهیم برد.

حیدری با بیان این که ایجاد زیرساخت‌های مواصلاتی در این زمینه بسیار تأثیر داشته گفت: این نمایشگاه با استفاده از خط دریایی خرمشهر ـ بصره برپا خواهد شد که ظرفیت بسیار خوبی برای گردشگری به شمار می‌آید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان خاطرنشان کرد: صنایع‌ دستی ایران در کشور عراق بسیار طرفدار دارد اما هنوز برای مصنوعات ایرانی در این کشور بازاریابی انجام‌ نشده است که در صورت اقدام در این زمینه قطعاً موفق خواهیم شد بازاری مطمئن برای محصولات خوزستان پیدا کنیم.

حیدری تأکید کرد: صنایع‌ دستی می‌تواند در ایجاد فرصت‌های شغلی بسیار مؤثر باشد و بر این اساس می‌توان فرصت‌های شغلی کم‌هزینه‌ای را در دستور کار قرار دهیم و به این دلیل باید در راستای ترویج و گرایش به این صنایع تلاش کنیم.

وی گفت: راه‌اندازی یک شغل در بخش صنایع ‌دستی نیاز به سرمایه زیادی ندارد ولی تولیدات در این زمینه با قیمت‌های بسیار مناسبی به فروش می‌رسد که در این بخش می‌توان ادعا کرد که ارزش ‌افزوده تولیدات در این بخش با سایر بخش‌های تولیدی قابل ‌مقایسه نیست و بر این اساس گرایش به این مشاغل بیش ‌از پیش است.

منبع / ایسنا