در مراسمی با حضور معاون سیاسی،اجتماعی استاندار خوزستان؛

دستگاه از آب گیری شناورها در شهرستان هندیجان به بهره برداری رسید

خورنا وهاب شیرعلی : مهندس فرج الله خبیر معاون سیاسی ، اجتماعی استانداری خوزستان در مراسم افتتاح دستگاه تاپ لیفت(از آب گیری شناورها)شرکت شناورسازان صنعت دریا که در شهرستان هندیجان به بهره برداری رسید اظهار داشت: بسیار خوشحالیم که این سرمایه گذاری در این شهرستان توسط بخش خصوصی انجام گردیده است که خود می تواند رونقی را در شهرستان هندیجان ایجاد نماید.

خبیر ادامه داد: با بهره برداری از این شرکت نیاز ما به سایر کشورها در جهت ساخت و تعمیر و از آب گیری شناورها تا ۵۰۰ تن برطرف گردیده و این خود یک گام رو به جلو برای ماست و از خروج ارز و سرمایه جلوگیری خواهد نمود.

معاون سیاسی ، اجتماعی استاندار خوزستان خاطرنشان نمود: این شرکت تاکنون توانسته است زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر را به طور مستقیم به وجود آورد و تعمیرات اساسی ۱۵۰ شناور را با موفقیت به انجام برساند.

خبیر افزود:این شرکت با توجه به نبود موارد مشابه این دستگاه در استان های مجاور ، توانسته است که تعمیرات اساسی شناورهای سایر استان ها مانند بوشهر را نیز به انجام برساند که تا کنون نزدیک به ۱۰ شناور از سایر استان ها نیز در این شرکت تعمیرات اساسی را پشت سر گذاشته اند.

معاون استاندار خوزستان تاکید نمود: بومی نمودن ساخت جرثقیل های از آب گیری شناورها و خارج نمودن دانش ساخت آن که در اختیار برخی از کشورهای غربی بود و از دیگر کارهایی است که با سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد ریالی در این شرکت به انجام رسیده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت شهرستان های ساحلی ادامه داد: اهمیت به شهرستان هایی که در کرانه های ساحلی قرار دارند از سیاست های دولت است و کار را بایستی به نحوی دنبال نمود که امکان توسعه بیشتر و رشد جمعیتی در این شهرستان ها فراهم گردد که امیدواریم با فعالیت هایی که در حال انجام است شاهد رشد روز افزون این مناطق باشیم.