بازسازی حرم علی‌بن‌مهزیار ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

خورنا

مسعود راوی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: در سال جاری ۴۳ بقعه و ۶۷ زیرفضا در مساحت ۲۷ هزار متر مربع در دستور کار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برای تکمیل،‌ احداث و ترمیم قرار دارد.

وی در خصوص این بقعه و اماکن تصریح کرد: احداث شبستان علی‌بن مهزیار در ۲ طبقه با چهار هزار و ۸۵۰ متر مربع در حال انجام است که طبقه همکف شبستان ۸۰ درصد در مرحله نازک‌کاری پیشرفت فیزیکی دارد و در حال استفاده عموم است؛ کل مجموعه نیز تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

راوی‌زاده گفت: احداث شبستان مقام صاحب‌الزمان شوشتر با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر زیربنا، در مرحله کاشی‌کاری قرار دارد.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان ادامه داد: شبستان بقعه هفت شهیدان مسجدسلیمان با ۹۰۰ متر زیربنا تاکنون ۷۰ درصد و شبستان بقعه سیدصالح ایذه نیز با ۴۰۰ مترمربع زیربنا تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مرحله نازک‌کاری است.

وی همچنین گفت: بخش کتابخانه بقعه امامزاده حیدر بهبهان با ۴۵۰ مترمربع زیربنا و ۴۵۰ متر مربع سالن چندمنظوره تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

راوی‌زاده ادامه داد: طبقه همکف بقعه سبزقبا دزفول با یک هزار متر مربع به بهره‌برداری رسید و زیرزمین آن ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان افزود: با تکمیل تربت‌خانه بقعه بی‌بی تاج رامهرمز در مساحت ۱۰۰ متر مربع، این طرح نیز به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه در بقعه دانیال نبی شوش شبستان‌های جانبی در بخش زیارتگاهی در ۲ طبقه با سه هزار متر مربع در مرحله اجرای عملیات است، تصریح کرد: مجری این طرح نوسازی مدارس و اعتبار مصوب آن ۲۰ میلیارد ریال است.

منبع / فارس