رفتن مقتدائی دهن کجی به سرتاپای خوزستان است

خورنا غلامرضا نجفی سولاری – پس از مدتهای مدید بالاخره یک استاندار خوزستانی با تدبیر دولت تدبیر و امید بکار گمارده شد . آقای دکتر عبدالحسن مقتدائی که از مدیران خوب خوزستانی است که یکبار هم استانداری خوزستان را تجربه کرده بود مجددا روح و توانی تازه به استان خوزستان دمید.

متاسفانه خوزستان یکی از استانهایی است که نه مرکزنشینان و نه نمایندگان مجلس شورای اسلامی اش تعصب و غیرت لازم را برای بکارگیری فرد بومی برای استانداری خوزستان ندارند و این مهم باعث شده است که تمام مدیران استانهای دیگر تقریبا خوزستان و استانداری استراتژیکش را تجربه کرده اند و حساسیت زیادی برای این امر نشان نداده اند و به این دلایل مرتبا و مکررا استاندار خوزستان غیر بومی بوده است .
با خدمات شایسته ای که جناب دکتر مقتدائی در استان در این مدت کوتاه انجام داده اند و نوری در دل مردم خوزستان روشن کرده اند ولی متاسفانه باز زمزمه جابجائی ایشان بگوش میرسد که حقیقتا از دولت تدبیر و امید انتظار اینگونه برخوردها را نداریم .
امروز با دوستان عزیز مطبوعاتی در تشکیل کمپینی دوستان باتفاق مطرح می کردند که مقتدائی خط قرمز ماست و همه ی گروهها و احزاب از طیف های مختلف نظرشان بر حمایت از این استاندار محبوب و مردمی است . واقعا روشن نیست ملاک وزارت کشور در تغییر استانداری که در یکسال گذشته بعد از آذربایجان شرقی بالاترین امتیاز را کسب نموده است چرا این شایعات مطرح شده است .
مقتدائی استانداری باتجربه و با شهامت است که توانسته در این مدت کوتاه حقیقتا بخشی از حق خوزستان را از مرکز بگیرد . مبحث مهم تردد خودروهای اروند که آنگاه که در مقابل وزیر کارکشته صنعت ومعدن ایستاد استان مان نیز قیام کرد ، احیای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری اراضی استان که در دولتین عوامفریب قبلی به کما رفته بود ، حل مشکلات مناطق محروم ملاشیه و منبع آب و انوشه و عین ۲ و خروسی و علی آباد ، کمک جدی به ورزش و محیط زیست استان که عنقریب مقرر است تقدیر ویژه ای از سوی دکتر ابتکار از ایشان بشود و … گوشه ای از اقدامات استاندار به استان مظلوم ماست .
بنظر میرسد هدف از مبحث شایعه تغییر مقتدائی اولا تضعیف دولت تدبیر و ثانیا سهم خواهی و باج خواهی گروهی وامانده است که میخواهند از استاندار خوزستان انتقام جوئی کنند غافل از آنکه این مغالط باعث نامید کردن مردم مظلومی که تازه پس از سالها امیدوار به تحقق برنامه های خوب دولت در خوزستان محروم است .
متاسفانه ما خورستانی ها اگر مدیران بومی داشته باشیم بجای حمایت های همه جانبه غلغلکمان میشود تا با جوسازی نابحق از استان فراریش بدهیم . تعداد زیادی از مدیران لایق خوزستانی در تهران پست های بعضا مهمی هم دارند ولی به هیچ عنوان حاضر به بازگشت به استان نیستند !
در استانهای موفقی چون اصفهان و شیراز و کرمانشاه تا حالا استاندار غیربومی حاکم نشده است و اگر هم بزور کسی را به استانشان تحمیل کرده اند نمایندگان و علما و بزرگان استان ید واحده شده اند و یک شبه آن مدیر غیربومی را عزل کرده اند .
یکبار که نماینده کرمانشاه مرحوم ططری به سفر مکه رفته بود فرماندار شهرش را تعویض و یکنفر از اصفهان بجایش گذاشتند او تا از سفر برگست درصحن مجلس نطق پیش از دستور داشت هرچه گفتند : آقای ططری نماینده کرمانشاه نطق تان را بفرمایید . اعتنا نمیکرد . تا آقای ناطق گفتند : آقای ططری چرا جواب نمیدهید ؟ او گفت : من نماینده اصفهانم ! و مجلس را بخنده واداشت ! رئیس مجلس گفت : منظورتان چیست ؟ ماجرا را تعریف کرد و گفت : تا فرماندار شهرم اصفهانی است من هم نماینده ی اصفهان میمانم و به کرمانشاه نمیروم ! . اینگونه که گفته شد فی المجلس نسبت به عزل فرماندار اقدام کردند …
واقعا از صدر اسلام تاکنون ! تاکنون یکی از نمایندگان ما یه همچه ظرافتی بخرج داده است ؟ آب کارون مان را بردند و کک هیچکس گزیده نشد ! تلاش بی سابقه ی مردمی هم بثمر ننشست !
نمایندگان محترم مجلس ، علمای اعلام ، مدیران خوزستانی مرکزنشین اگرمقتدائی را عوض کردند و شما پایتان را در مجلس گذاشتید ولله غیرت وعرق خوزستانی ندارید !
مقتدائی باید بماند چون رفتن او دهن کجی به سرتاپای خوزستان است . مقتدائی می ماند چون یک خوزستانی باشرف و با تدبیر و دلسوز است .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خوزستانی استانداران قبلی فقط عکسهایتان در سایت استانداری می دیدیم بدون ذره ای احساس مسولیت، ولی حالا مدیری مدبر وشجاع آمده دارند زیرپایش را خالی میکنند، اینها خوزستانی نیستند و منافعشان به خطر افتاده، شریفتر و مدبرتر از دکتر مقتدایی ندیدیم چرا می خواهند عوضش کنند یعنی اصفهان و خودروسازان این قدر نفوذ دارند؟؟؟! جای تامل دارد
  • رویا سردار بی سر ای مردم خوزستان اگر مسلمانید قیام کنید اگر حسینی هستید مقابل ظلم ساکت نمونید وگرنه تمام عمرتون برای امام حسینی علیه السلام گریه و عزا داری کنید هیچ سودی براتون نداره . پس چه یاد گرفتید از قیام عاشورا ؟ هل من ناصر ینصرنی ؟ چه کسی باید خوزستان را از چنگال دیو سفتان رها کند ؟ چه جوابی برای ایندگان در مقابل این انفعال شرم آورتون دارید ؟ مرگ با عزت بهتر است تا زندگی با ذلت
  • تقی اقای سردار بی سر خیلی تند داری میری . درست مثل خود اقای مقتدابی . همیشه همینطور است ما یا از اینطرف می افتیم یا از انطرف . ما از رفتن مقتدایی خوشحال نیستم خیلی غصه دار هم نیستیم . چون کاری برای شهرهای ما نکرد . هنوز بعضی از مردم خرمشهر در خرابه های باقیمانده از جنگ میخوابند . با پتانسیل های که در اروند هست ایشان میتوانست در این یک سال تغییراتی ایجاد کند . ولی کاری که نکرد هیچ . تیشه به ریشه اروند هم زد .