ادامه مدیریت غیربومی بر شرکت آبرسانی جنوب شرق حاصلی جز تحمیل هزینه های گزاف بر بیت المال و مردم خوزستان ندارد

خورنا:شرکت امور آب جنوب شرق کارون در در سال ۱۳۴۸ با هدف تامین آب پتروشیمی و شهرهای شادگان ، ماهشهر و بندرامام با ظرفیت حداکثر انتقال روزانه ۱۰۵۰۰۰ متر مکعب آب تصفیه شده در ۴۵ کیلومتری آبادان و در کنار رودخانه کارون احداث گردید که پس از تصفیه آب بوسیله خط لوله ۱۰۰۰ میلیمتری فولادی و بطول ۸۱ کیلومتر آب مورد نیاز شهر شادکان و روستاهای مسیر خط انتقال را تامین مینماید با توجه به احاله وظیفه تامین آب صنایع و شهرهای ماهشهر و بندر امام به تصفیه خانه و تلمبه خانه کوت امیر این امور در حال حاضر تنها آب مناطق شهرستان شادگان و روستاهای تابعه را تامین مینماید .

۴۵۷
شرکت بهره برداری تولید و انتقال آب جنوبشرق استان خوزستان با دو وظیفه آبرسانی و آبیاری ، زهکشی تأسیس و در حال حاضر با تصفیه و انتقال ۸۰۰ هزارمتر مکعب در شبانه روز آب صنایع مهم پتروشیمی شامل : پتروشیمی بندرامام – رازی – فارابی – سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستائی جهت تأمین آب آشامیدنی شهرهای ماهشهر – بندرامام – هندیجان – رامشیر – امیدیه – شادگان روستاهای منطقه و آبیاری و زهکشی حدوداً ۱۵ هزار هکتار از نخلستانهای آبادان و خرمشهر را عهده دار است این شرکت به لحاظ تنوع فعالیت از شرکتهای منحصر بفرد در سطح وزارت نیرو است که آب شرب ، صنعت و کشاورزی را از دور دست به مشترکین خود منتقل مینماید .

به منظور نیل به اهداف از پیش تعیین شده و دستیابی به استانداردهای مورد نظر در زمینه کیفیت تولید و بهبود مستمر فعالیتهای جاری لزوم استقرارنظام کیفیت دردستور کاراین شرکت قرار گرفت و با فعالیت مضاعف علاوه برانجام وظایف اصلی خود موارد مربوط به اجرای نظام استاندارد ایزو ۹۰۰۰ را بنحو مطلوب در سطح شرکت پیگیری نموده و با بستر سازی مناسب و قانونمند کردن فعالیت های جاری خود موفق گردید در سال ۷۹ بعنوان اولین شرکت تأمین کننده آب شرب و صنعت در سطح وزارت نیرو گواهینامه ایزو ۹۰۰۲ با دامنه کاربرد تأمین نیاز آبی مشترکین عمده در جنوب شرق استان خوزستان را از شرکت ار – و – توف ایران بنمایندگی از توف آلمان دریافت نماید.

تولید و انتقال آب جنوب شرق: با گسترش صنایع پتروشیمی و افزایش جمعیتی شهرهای منطقه جنوبشرق استان کارهای مطالعاتی این تاسیسات که درمنطقه کوت امیر واقع در کیلومتر ۹ جنوب غرب اهواز و در کنار رودخانه کارون واقع شده است از سال ۱۳۵۲ آغاز و در سال ۱۳۶۶ با تولید ۴۲۰ هزار متر مکعب که اکنون به ۸۰۰ هزار متر مکعب رسیده و قابلیت افزایش تا ۱۰۰۰۰۰۰ متر مکعب را دارد به بهره برداری رسید این تاسیسات عهده دار تامین آب صنایع پتروشیمی و آب و فاضلاب شهری و روستایی منطقه جنوبشرق استان میباشد و تاسیسات مهم آن که در مسیر خط انتقال قراردارند شامل:تصفیه خانه و تلمبه خانه کوت امیر- تلمبه خانه فشارافزای منصوری یک-تلمبه خانه فشارافزای منصوری دو- تصفیه خانه و تلمبه خانه مرغزار- تلمبه خانه امیدیه یک – تصفیه خانه و تلمبه خانه سربندر – تلمبه خانه سربندر یک – تلمبه خانه ماهشهر ، چم خلف عیسی – تلمبه خانه چم خلف عیسی ، هندیجان میباشد

ادامه مدیریت غیربومی نتیجه ای جز تحمیل هزینه های گزاف بر بیت المال و مردم خوزستان ندارد

اکنون پس از آشنایی با شرکت و نقش آن در فرایند توسعه استان خوزستان لازم است به مدیریت و رویکرد آن نیز اشاره داشته باشیم.این شرکت پیش از این توسط مدیران بومی اداره می شد و طی سالهای گذشته در سایه وجود مدیریت بومی سالم و کارآمد توانسته به اهداف و برنامه های تعریف شده در قالب بودجه سالانه و اسناد بالادستی دست یابد.

پس از تحولات و تغییرات انجام شده در هرم مدیریت سازمان آب و برق خوزستان و بازگشت امپراطور شمسایی شرکت های مدیریت شرکت های تحت پوشش این سازمان نیز دستخوش تغییر قرار گرفت اما برخلاف رویه پیشین و همچنین تاکید استاندار مقتدایی مبنی بر بهره جستن از توان و ظرفیت نیروهای بومی استان خوزستان خصوصا در حوزه امور آب و کشاورزی متاسفانه بحکم شمسایی یک مدیر غیربومی آنهم از نوع پروازی بر جایگاه مدیریت شرکت آبرسانی جنوب شرق کارون قرار گرفت.

مدیر جدید که در تیرماه سال جاری بدین سمت منصوب شده پیش از این مدیر شرکت آب منطقه ۵ تهران بوده است.

در خصوص پیامدها و چالش های استفاده از مدیران غیربومی تاکنون نویسندگان و گویندگان استان مطالب گوناگونی را به مدیران استان متذکر شده اند و جالب اینکه جناب مقتدایی استفاده از مدیران پروازی و غیرساکن را یکی از خطوط تصدی مدیریت های استان قرار داده اند.از سویی همه نیک می دانند حداقل هزینه اسکان اینگونه مدیران بطور نمونه در هتل نیشکر چیزی کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در ماه نخواهد بود.

همچنین باید تحقیق و تفحصی از سوی نمایندگان و بازرسان استاندار محترم صورت گیرد که هزینه تهیه بلیط هفتگی رفت و برگشت مدیر پروازی این شرکت از چه منابعی تامین می گردد؟

اکنون این سئوال از جناب مهندس شمسایی باقی می ماند ،چه لزومی دارد این همه هزینه از بیت المال این مردم محروم و زجر دیده صرف اینگونه مدیران شود؟

آیا مگر در میان صدها نفر از مهندسان توانمند و متخصص صنعت آب و برق خوزستان قحط الرجال است که باید از مدیران عاریتی از پایتخت و خوش نشینان در راس چنین شرکت های مهم و موثر در فرایند توسعه استان خوزستان بهره جست؟

در اینجا لازم است اشاره ای کوتاه به پدیده مدیران پروازی نیز داشته باشیم .مدیران پروازی ، اصطلاحی است خاص برای کسانی که پست و مقامشان جای دیگریست و خانه و خانواده شان جای دیگر. مصداق این اصطلاح در خوزستان بسیار دیده می شود.

مدیران‌ پروازی‌ با مشکلاتی‌ فراوانی روبرو هستند و خواسته یا ناخواسته باعث بروز مشکلات فراوانی نیز برای سایرین می شوند. بروز حوادث‌ جانی‌ و مالی‌ هنگام‌ مسافرت‌ به‌ محل‌ کار، مشکلات‌ خانوادگی‌ برای‌ مدیران‌ و آثار سوءتربیتی‌ برای‌ فرزندان‌ آنها، سردرگمی‌ و بلاتکلیفی‌ ارباب‌ رجوع‌ و کارکنان‌ اداره‌ مربوطه‌، ماموریت‌های‌ مکرر با هدف‌ مراجعه‌ به‌ محل‌ کار و تحمیل‌ بار مالی‌ به‌ دستگاه‌ مربوطه‌، استفاده‌ از خودروهای‌ دولتی‌ و استهلاک‌ و تحمیل‌ بار مالی‌ آنها به‌ محل کار‌، تفویض‌ اختیارات‌ غیرقانونی‌ به‌ زیردستان‌ برای‌ حل‌ و فصل‌ امور در غیاب‌ مدیران‌، عدم‌ دسترسی‌ بموقع‌ به‌ مدیر در حوادث‌ غیرمترقبه‌، خستگی‌ ناشی‌ از رفت‌ و آمد رانندگی‌ و تاثیر منفی‌ در روند کیفی‌ و کاری‌ مدیران‌ ازجمله‌ مشکلات‌ پیش‌روی‌ مدیران‌ پروازی‌ است.‌همه بر این واقعیت متفق القولند که ؛مدیر باید ۱۰۰ درصد در محدوده کاری اش ساکن باشد و این یک نیاز و شرط الزامی است.

بحث پروازی بودن مدیران یکی از معضلات مدیریتی منطقه است. مدیر پروازی، نیروهای تحت امرش و مردم محل خدمتش را کمتر از آن می بیند که خانواده اش را به آن منطقه بیاورد.

او حاضر نیست با تمام وجود و همراه با خانواده خود عمق نیاز محل خدمتش و دغدغه های همکارانش و نیاز شهرستان را درک کند. به تعبیر ظریفی نکته سنج؛ پروازی بودن یعنی هم خدا و هم خرما و هم هسته خرما را خواستن! پروازی بودن یعنی دائماً به فکر رفت و آمد بودن! یعنی خلاف خط مشی مدیریت اسلامی و…!صاحبنظران علم مدیریت؛ پدیده مدیران پروازی را پدیده ای زشت، ناعادلانه، غیرقانونی و فساد آور دانسته و بر ضرورت حذف این پدیده ناعادلانه و زشت تاکید دارند.

مدیران پروازی در ذهن مردم القاء کننده مدیریت اشرافی و همچنین بیانگر این است که کار اداری مدیر، اولویت اول او نیست. مدیر پروازی معمولاً خانواده خود را به هر دلیل به محل خدمت خود نمی آورد ، همین امر باعث می شود تا تمام روزهای هفته را در دیار محل خدمت خود نباشد و این یعنی ؛ مسئول مورد نظر، از تمام وقت خود برای خدمت به مردم من بهره نمی برد.

از جمله تصمیمات مدیریت غیربومی این شرکت محدود سازی تردد و عبور و مرور وسایط نقلیه روستاییان ساکن روستاهای تابعه شهرستان کارون همچون اعطیش و نیز روستاهای مسیر ماهشهر مانند “گرگر” ،منصوریه و غیره است.

همه بخوبی می دانیم که جاده اختصاصی این شرکت که از عمق زمین های کشاورزی و آبا و اجدادی این روستاییان می گذدر تنها راه ارتباطی مردم بویژه در هنگام باران می باشد اما با تصمیم این مدیریت مدتی است که تردد وسایط نقلیه روستاییان خصوصا سرویس های مدارس روستایی بشدت دچار مشکل شده است و این هم شاید ناشی از عدم مدیران غیربومی با شرایط جغرافیایی و مسائل اجتماعی مردم این خطه باشد.لازم بذکر است مدتی پیش این تصمیم منجر به برخی نزاع ها میان نگهبانان و روستاییان شده بود که فعلا از بیان آنها در این یادداشت خوداری می کنیم.

بی شک مدیریت شرکت بجای محدود سازی تردد روستاییان می تواند از محل درآمد هنگفت انتقال آب شرب و صنعتی به پتروشیمی ها و منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر نسبت به نصب نرده در اطراف کانالها اقدام نماید .

مردم شهرستان کارون و روستاهای ماهشهر بیش از این ها ارزش دارند.فراموش نکنیم که استاندار محترم خوزستان بارها صنایع پتروشیمی را بدلیل استفاده از ظرفیت های استان و عدم پرداخت حقوق قانونی و کمک به فرایند توسعه استان بشدت انتقاد کرد.اکنون مدیریت هزینه بر غیربومی می تواند این مشکل را از راه آسان تری بجز محدودسازی مرتفع سازد.

در پایان تاکید می کند ادامه مدیریت غیربومی بر شرکت آبرسانی جنوب شرق که جز تحمیل هزینه گزاف بر بیت المال و مردم و نیز بی توجهی به توان مهندسان و مدیران بومی حاصلی ندارد ،به صلاح استان نیست.

جناب آقای دکتر مقتدایی بعنوان استاندار خوزستان و پاسدار راستین حقوق مردم این خطه باید مدیریت سازمان آب و برق استان را اصلاح این روند وا دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • امید معینی به همت همین مدیر غیر بومی در کمتر از چهار ماه معادل ده سال کار شده است.در نقاط بحرانی مسیرهای تولید و انتقال آب،پایداری ایجاد شده است و مرگ و میر در جاده کانال بنحو قابل ملاحظه ای کاهش یافته.ایشان دارای سابقه ی بیش از ۱۵ سال درآب و فاضلاب و آب وبرق خوزستان ،اولین مدیرعامل آب جنوب شرق کارون بوده و اخذ گواهینامه ایزو۹۰۰۲ در دوره اول مدیریت وی میباشد.