آغاز خرید ذرت و شالی از کشاورزان خوزستان

خورنا هرمز خواجوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در اهواز اظهار کرد:‌ هم‌اکنون هفت مرکز خرید ذرت و پنج مرکز خرید شالی در استان آماده خرید محصولات کشاورزان است.

وی افزود: ذرت با نرخ تضمینی هر کیلوگرم ۸۷۰ تومان خریداری می‌شود و مراکز خرید این محصول در شهرستان‌های شوش، اندیمشک، دزفول، شوشتر، گتوند و بهبهان هستند.

مدیر تعاون روستایی خوزستان تصریح کرد: برنامه‌ریزی دقیق و بهتری برای خرید و انبار کردن ذرت و حمل و نقل آن در سطح استان انجام شده است.

خواجوی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۹ هزار تن و در سال گذشته ۴۹ هزار تن به صورت توافقی از کشاورزان خریداری شده است.

وی اضافه کرد: محصول شالی نیز به صورت توافقی از کشاورزان خریداری می‌شود که تاکنون یکهزار و ۷۰۰ تن خریداری در سال گذشته بیش از یکهزار و ۹۰۰ تن شالی به صورت توافقی خریداری شد.

مدیر تعاون روستایی خوزستان در پایان گفت: از دانه ذرت در مصارف خوراکی و گرفتن روغن، تولید چسب، صابون و از نشاسته آن در صنایع رنگرزی، داروسازی، مرکب‌سازی و پلاستیک‌سازی استفاده می‌کنند و نیز از ساقه ذرت در صنایع کاغذ و مقواسازی و همچنین تولید کاغذ دیواری استفاده می‌شود.

منبع / فارس