اظهار نگرانی نماینده مردم اهواز از باران های اسیدی

خورنا به گزارش خبرنگار پارلمانی ، سید شریف حسینی امروز(یکشنبه) در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران درباره پاسخ اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به نامه اش نیز اظهار داشت: نامه من به آقای جهانگیری نبود، من به آقای رییس جمهور نامه نوشته بودم.

وی ادامه داد: جهانگیری مرا به دروغ گویی و جعل خبر متهم کرده است، من به آقای جهانگیری توصیه می کنم که مطالعه دقیق تری نسبت به این نامه داشته باشد.

سید شریف حسینی افزود: من در مورد ۵۵۰ هزار هکتار زمین در استان خوزستان نامه نوشتم که آن زمینی که برای آبیاری تحت فشار در نظر گرفته شده بود، تحقق نیافته است.

وی اضافه کرد: من در این نامه سرگشاده به رییس جمهوری اعلام کردم که ۵۵۰ هزار هکتار زمین، مصوب شده در سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۵ در دولت یازدهم به ۳۵۰ هزار هکتار کاهش یافت که همین هم جای قدردانی دارد اما در شروع کار و طبق اعلام وزیر جهاد کشاورزی اعلام شد که تنها برای ۱۰۷ هزار هکتار می توان آب تحت فشار تهیه کرد پس جمله ما در مورد تحقق نیافتن مصوبه دولت کاملا صحیح است.

این در حالی است که «محمود حجتی» وزیر جهاد کشاورزی در پانزدهم آبان ماه جاری اعلام کرده بود که طرح کشاورزی ۵۵۰ هزارهکتاری درهشت ماه گذشته پس از سفر دکتر روحانیرییس جمهوری به خوزستان در اواخر سال گذشته و با عنایت مقام معظم رهبری درتخصیص اعتبار لازم ، با پیشرفت فیزیکی و سرعت خوبی همراه است .

وی ابراز امیدواری کرده بود که مناقصه ۳۰۷ هزارهکتار ازاراضی باقی مانده این طرح، تا پایان ماه جاری انجام شود.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، ۳۱۰ هزارهکتار ازاین اراضی (فازاول) با اجرای شبکه های فرعی آبیاری، زه کشی زیرزمینی، تجهیز، تسطیح و نوسازی اراضی به کشاورزان واگذارشده یا درحال واگذاری است.

سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارات خود یادآور شد: ما در نامه به رییس جمهوری واقعیت ها را منتشر کردیم، ما در این نامه پرسیده ایم که آیا وعده رییس جمهوری در سفر استانی در مورد حل یک هفته ای آب اهواز محقق شد یا نه؟ همچنین در این سفر قرار شده بود که کمیته ویژه ای برای بررسی موضوع از نزدیک تشکیل شود.

وی همچنین در مورد محورهای نامه خود به رییس جمهوری گفت: آلودگی آب شهرهای خوزستان که قول رییس جمهوری درباره حل آن عملی نشد و نیز عملی نشدن وعده راه اندازی منطقه آزاد اروند از جمله این محورهاست.

حسینی افزود: من برای حل موضوع آب کل استان خوزستان این نامه را نوشته ام و از معاون اول رییس جمهوری خواهش می کنم که مجدداً نامه را به دقت مطالعه کنند.

وی تصریح کرد: موضوع دیگر بحث اشتغال است به هرحال نباید وضعیت اشتغال با سایر استان ها مقایسه شود چون پتانسیل استان خوزستان بسیار بالا است و نباید آن را با سایر استان ها مقایسه کرد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: اگر معاون اول رییس جمهوری قصد راستی آزمایی دارند باید کمیته ای در دولت تعیین و به صورت کاملا غیر محسوس در استان حضور یابد.

حسینی افزود: با وجود ظرفیت های بالای استان خوزستان نباید ضریب اشتغال مردم این استان رقم کنونی باشد و اگر آقای جهانگیری واقعاً می خواهد این مسئله را حل کند، کمیته ای را با حضور افراد متخصص و بی غرض تشکیل دهد و به بررسی موضوع بپردازد.

منبع / فارس