ایستگاه قایقرانی در کوت عبدالله ایجاد می شود

خورنا محمد عبیاوی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: از هنگام تولی امر شهردار کوت عبدالله، پروژه های فراوانی را برای ایجاد تحول در این شهر تعریف کردیم و اقدامات اولیه آنها را نیز انجام دادیم که بسیاری از این برنامه های عمرانی در مراحل پایانی خود قرار گرفتند.

عبیاوی تاکید کرد: برای ماندگاری یک شهردار در اذهان مردم ضروری است دست به کارهای عظیم زد چرا که شهر نیازمند طرح های تحولی بزرگ است. شهرداری کوت عبدالله نیز از این قاعده مستثنی نیست و با تمام عزم و همت پرسنل، آن سعی در ایجاد تحول در عمران شهری دارد.

وی، هاشمی زاده را نماد یک شهردار موفق در کلانشهر اهواز دانست و گفت: پروژه های بزرگی که در زمان شهرداران نامی چون هاشمی زده انجام گرفت باعث ماندگاری آنها در ذهن مردم اهواز شد به همین دلیل اعتقاد دارم اساس موفقیت یک شهردار همین پروژه های عظیم وبه ثمر رساندن آنهاست.

شهردار کوت عبدالله اظهار کرد: در حال حاضر دو پروژه پارک ساحلی و ایستگاه قایقرانی روی رودخانه کارون در مقطع کوت عبدالله در دست کلنگ زنی است و مراسم آن روز دوشنبه این هفته با حضور مسئولان استانی انجام می شود.

عبیاوی با اشاره به کمک استانداری خوزستان برای ساخت ایستگاه قایقرانی و تقبل هزینه های احداث آن بیان کرد: این ایستگاه هدیه استاندار به مردم کوت عبدالله است و همزمان با مراسم کلنگ زنی پارک ساحلی، کلنگ زنی این ایستگاه را نیز آغاز می شود.

وی تاکید کرد: مدت زمان انجام این پروژه حداقل ۱۲ ماه پیش بینی شده است و ما سعی در انجام هر چه زودتر و افتتاح آن داریم. این پارک ساحلی به مساحت ۳۰ هکتار در پشت بیمارستان سینا و با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی ساخته می شود. همچنین پروژه ایستگاه قایقرانی نیز با اعتبار ۲۵ میلیارد و به مساحت یک هکتار ساخته می شود که در آن امکانات عدیده ای چون، رستوران، کافی شاپ، محل استقرار نجات غریق و استراحتگاه پیش بینی شده است.

شهردار کوت عبدالله بیان کرد: به فکر هیچ کسی خطور نمی کرد که در این منطقه بتوان در چنین زمینه هایی سرمایه گذاری های عظیم صورت گیرد و اگر پروژه هایی نیز تعریف شود در حد کلنگ زنی باقی می ماند ولی عزم و اراده ما بر این است که حرفهایمان را با عمل به مردم اثبات کنیم.

عبیاوی با اشاره به پتانسیل های موجود در این شهر عنوان کرد: کارون از قبل یک منطقه حاشیه ای در اهواز بوده و اکنون با استقلال از مرکز استان، می تواند بیش از این متحول شود و این نیازمند اجرای طرحهای عمرانی در سطح شهر است.

وی تاکید کرد: ما این اطمینان را به مردم کوت عبدالله می دهیم که تمامی طرح هایی که کلنگ زنی می شوند در طی مدت زمان مشخص اجرا و به مرحله بهره برداری برسند به گونه ای که شهرداری حداقل در هر سه هفته، مراسم کلنگ زنی  یک تا دو پروژه انجام می شود.

شهردار کوت عبدالله، سرانه  فضای سبز هر شهروند این شهر را پائین دانست و گفت: به ازای هر شهروند هفت تا ۱۰ متر فضای سبز وجود دارد که در استاندارد این سرانه در کشور، ۲۱ متر مربع است ولی با اجرای پروژه پارک ساحلی، سه متر بر این سرانه افزوده می شود.

عبیاوی با اشاره به پروژه های انجام شده در طی مدت زمان انتصابش به عنوان شهردار کوت عبدالله اظهار کرد: در این ۹ ماه فعالیت های خوبی انجام شد که از جمله آن می توان به احداث پارک مثلثی، ایستگاه سلامت در شکاره، احداث زمینهای ورزشی، آسفالت ۳۰ خیابان، تکمیل بازارچه درویشیه و بهسازی دیوار قدیمی قبرستان با اعتبار کلی ۵۰ میلیارد ریال در  این شهر اشاره کرد.