یک کارشناس خانواده در بهبهان: برنامه های ماهواره در راستای دین زدایی از جامعه است

خورنا طیبه پرهیزگار، کارشناس خانواده در بهبهان در گفت‌وگو اظهار کرد: براساس هر آنچه که در مورد ماهواره پیشتر به آن اشاره شد ثابت شده که ماهواره و برنامه های محرب آن یک تهدید جدی برای جوامع انسانی و اخلاقیات بوده و تمامی عملکرد ها و اهداف آن خلاف جهت مسیری است که قرآن برای زندگی انسان ترسیم کرده است.

وی ادامه داد: این کتاب یک معجزه الهی است و بر اساس فطرت الهی انسان طراحی شده است.

این کارشناس خانواده تصریح کرد: هر خالقی به خوبی بر ویژگی های وجودی مخلوق خود آگاه و مسلط است و مخترع یا سازنده ی  هر وسیله ای خوب می داند چگونه باید از دستگاهش استفاده شود تا استهلاک دستگاه کم باشد و هم بهره برداری  و استفاده مطلوب و بهینه را از آن داشته باشد.

پرهیزگار افزود: بر اساس هر آنچه پیشتر گفتیم و بر اساس اطلاعات و آمار و شواهد و بعضاً اعترافات افراد جامعه بر همه واضح و مبرهن شده که راهی که تا کنون پیموده ایم و مسیری را که در خانه هایمان برای ورود ماهواره باز گذاشته ایم، راهی غلط و مخاطره آمیز بوده است.آیات و دستورات کتاب الهی سند محکمی بر باطل بودن این راه است و لازم است که بیش از این غفلت نکنیم و این کتاب زندگانی را مهجور نگذاریم.

وی در ادامه یادآور شد: عملکردها و رفتار هایمان را با دستورات آن مقایسه کنیم و در صدد جبران آن برآییم چنانچه خداوند در سوره ابراهیم نیز فرموده« قرآن برای خارج کردن انسان ها از ظلمات به سوی نور فرستاده شده است.

این کارشناس خانواده بیان کرد: خداوند متعال مکرراً در آیات مختلفی می فرماید« چرا در قرآن تعقل نمی کنید» که ازجمله این آیات آیه ی ۱۰ سوری انبیا می باشد و در جایی دیگر می فرماید«افلا یتدبرون القران» و همچنین راه نجات را در پناه بردن به قرآن معرفی می کند و در آیه ۹۸ سوره نمل می فرماید به تلاوت قرآن پناه ببرید .

وی با توجه به  آیه ای ۱۰۵ سوره اسراء افزود: خداوند به پیامبر گرامی می فرماید«آیات را فرستادیم که مردم را بشارت دهی و بترسانی» در برخی آیات نیز به غفلت انسان ها اشاره کرده و می فرماید:«مردم سخت غافلند»(اولئک هم الغافلون) و در برخی آیات دیگر عاقبت کفر ورزی و پیروی از هوای نفس و فساد کردن در زمین را متذکر شده است.
پرهیزگار تصریح کرد:نکته جالب و  قابل توجه ای در آیه ۱۱سوره رعد وجود دارد؛آنجاییکه خداوند متعال فرموده اند«خدا حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد کرد مگر اینکه آنان حال خود را تغییر دهند.

این کارشناس خانواده ادامه داد: اگر قصد اصلاح در امور زندگی فردی و اجتماعی خود را داریم حتماً باید این تغییرات را از خودمان شروع کنیم.

پرهیزگار تأکید کرد:در جایی دیگر از قرآن که باید قدری در آن تامل، تعقل و تفکر کنیم اینجاست که در سوره اسراء آیه ۳۹ می فرماید هرگز خدایی با خدای یکتا قرار مده؛ منظور آن است که چرا به جای دستورات خداوند از دستورات دیگران پیروری می کنید و این بزرگترین عامل اشتباهات انسان در گمراهی اوست. مگر نه این است که معضلات اخلاقی در جامعه همان گمراهی انسان هاست که در سوره کهف آیه ۵۷ به آن اشاره شده است که می فرماید«کسی که ایات خداوند را بشنود و عمل نکند ستمکار است».

این کارشناس خانواده ضمن اشاره به سوره اسراء آیه ۳۸ افزود: خداوند تمامی کارهایی را که نمی پسندد به انسان معرفی کرده است و هیچ بهانه ای برای ارتکاب این گناهان پذیرفته نیست و می فرماید: همه ی این کار های گناه و بد نزد پرودگار تو ناپسند است .

وی در ادامه افزود: در سوری اسراء آیه ۳۷ به این کار های بد اشاره داشته است مثلاً ( زنا- قتل –  خوردن مال یتیم-با کبر و تکبر راه رفتن- کم فروشی) که تمامی این عمل ها معضلات جامعه امروزی ماست.

پرهیزگار تصریح کرد: آنچه که در سوری مریم آیه ۵۹ اشاره داشته این است که می فرماید پس قومی جانشین آن مردم شدند که نماز را ضایع کردند و از شهوات نفس پیروی کردند و به زودی به عذاب خواهند افتاد و در جای دیگری در سوره مائده آیه ۳۳ می فرماید همانا کیفر آنان که با خدا و رسولش به جنگ برخیزند و برای فساد در زمین تلاش کنند  ………..و در آخرت به عذابی بزرگ گرفتار آیند.

وی گفت: لازم به ذکر است که جنگ با خدا و رسول خداوند همان اطاعت نکردن از دستوراتشان می باشد که در قرآن به آن اشاره شده است.

این کارشناس خانواده در ادامه افزود: اگر قدری در آیات خداوند اندیشه کنیم می بینیم که چقدر به صراحت و سادگی دستورات لازم برای یک زندگی و اجتماع سالم را بیان فرموده اند و با اندکی تامل می توان دریافت که تا چه اندازه از اجرای دستورات الهی دور افتاده ایم. برنامه های تبلیغاتی و مخرب ماهواره ای نیز در این دورافتادگی ما از دستورات الهی سهم ویژه ای داشته اند.

وی افزود: آنجا که خداوند متعال در ایه ۴ سوره نمل می فرمایند« انسان آشکارا به خصومت خداوند بر می خیزد؛ بعنوان مثال در حالیکه خداوند در آیه ۳ سوره مائده به صراحت گوشت خوک را حرام کرده و مردم دیندار جامعه ی ما نیز به شدت از آن پرهیز می کنند.

پرهیزگار تصریح کرد: اما برنامه های ماهواره در راستای دین زدایی از جامعه ما برای معرفی و آموزش مصرف این گوشت های حرام تبلیغات وسیعی را پیاده می کنند ،همچنین مصرف مسکرات و مشروبات الکلی در کتاب آسمانی ماه فعل حرامی معرفی شده است اما به شکل بسیار اشکار و محسوسی در چند وقت اخیر نوشیدن مشروبات حرام بیشتر از پیش مورد توجه برنامه های ماهواره ای و در راس اهداف آنها قرار گرفته است و در این مورد متاسفانه جامعه ی ما بی تاثیر نبوده و اگر چه در خفا اما مصرف آن بسیار شیوع یافته است.

وی گفت:حتی بعضی از افراد دانسته یا نادانسته برای تزئین منازل خود میزهایی تحت عنوان میزبار را خریداری می کنند که متاسفانه بیم آن می رود که با ظاهر مدرنی که این ابزار دارد در آینده ای نه چندان دور از این طریق جای خود را در منازل باز کند.

وی ضمن اشاره به آیه ۵ سوره مائده افزود: خداوند می فرماید: « زنان را در پنهانی دوست و رفیق بر گزیدند» پس وقتی در جامعه ای پدیده دوست دختر و دوست پسر رواج دارد بدان معناست که بسیار از دستورات خداوند متعال فاصله گرفته ایم . در ایات ۳۰ و ۳۱ سوره نور صراحتا به زنان و مردان دستور می دهد «چشمان خود را کنترل کنید» که اگر دختران و پسران و مردان و زنان ما آگاهی داشتند که عدم کنترل چشمها چنانچه بیشتر نیز اشاره کردیم چقدر برایشان مخاطره آمیز است ،قطعا از این دستورات الهی سرپیچی نمی کردند  و یا در سوره احزاب ایه ۳۲ اشاره دارد« به نرمی سخن نگویید» و همچنین در ایه ۳۳ سوره احزاب دوباره می فرماید «مانند دوران جاهلیت خودآرایی نکنید.»

این کارشناس خانواده یادآور شد: چقدر خداوند صریح و واضح؛دستورات اخلاقی داده اند و ما نه فقط آنها را فراموش کرده ایم بلکه عمل نکردن به آنها بسیار برایمان عادی شده و چنانچه پیشتر عرض شد این همان هدفی است که برنامه های ماهواره ای طی چندین سال گذشته بسیار به دنبال آن بوده اند .

پرهیزگار اظهار کرد:  ما در حالی برنامه های دشمنان را سرلوحه زندگی روز مره خود قرار داده ایم که خداوند دستور داده اند «مبادا کافران را به دوستی گرفته مومنان را رها کنید»

وی در ادامه ضمن اشاره به  ایه دوم سوره مائده افزود: مردم نمی دانند وقتی با اشتیاق از برنامه های جذاب ماهواره تعریف می کنند چقدر بر خلاف این دستورات الهی در پخش و ترویج گناه تعاون و همکاری کرده اند و چه ستم بزرگی را به جامعه خود روا داشته اند و قطعا هر گونه همکاری در این راستا به منزله محاربه با خدا و رسولش می باشد که در این آیه می فرماید:«در نیکو کاری و تقوا به یکدیگر کمک کنید نه در گناه و ستمگری»،

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شهریار باسلام تارفتارمسوولان اصلاح نشودودستورات دین برای دیگران باشدونه خودشان،وضع همین گونه خواهدبودوچه بسابدترهم شود