تشکیل ستاد صیانت حقوق شهروندی در شهرداری بندرماهشهر

خورنا اولین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرداری در روز یک شنبه ۹۳/۸/۱۱ به ریاست آقای داریوش گنجی پور معاونت خدمات شهری و جانشین رییس ستاد صیانت شهرداری و با حضور اعضاء در محل سالن جلسات برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه آقای گنجی پور با تسلیت ایام شهادت حضرت سید الشهداءامام حسین علیه السلام و یاران باوفای آن حضرت و خوش آمد گویی به حاضرین بر تشکیل منظم جلسات ستاد و پیگیری مصوبات آن تاکید نمود .

سپس آقای قنواتیان مدیرفرهنگی واجتماعی شهرداری و دبیر ستاد صیانت با عرض خیرمقدم به اعضای جلسه ، ایام حزن انگیز شهادت سید وسالارشهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را تسلیت گفت و برتحقق اهداف قیام امام حسین و یارانش تاکید کرد وافزود:قیام امام حسین علیه السلام و صحنه های جاودانی که در کربلا به وجود آمد برای زنده ماندن اسلام و دین خدا آنقدر بزرگ و حماسی بود که بعد از گذشت صدها سال ، شنیدن دلاوری ها ، فداکاری ها و جانفشانی هایی که اتفاق افتاد برایمان تازگی دارد اما آنچه که مهم است زنده نگه داشتن این واقعه است ، باید اهداف سیدالشهداء و احیای دین در مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نقش پررنگ خود را ایفا نماید.

ایشان به درپیش بودن ایام پرسوز و گداز تاسوعا وعاشورای حسینی اشاره و اظهار داشت : هدف اصلی امام حسین (ع) از قیام کربلا، اصلاح دین و احیای امربمعروف و نهی از منکربود و احاد جامعه نسبت به اجرای این فریضه الهی مسئولیت دارند .

مدیر فرهنگی واجتماعی شهرداری در ادامه ،انگیزه تشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی را برشمرد وبا تشکر از جناب آقای مهندس کمایی شهردارمحترم بخاطر حسن اعتماد در انتخاب و انتصاب اعضای ستاد صیانت ابراز امیدواری نمود تا با همت بالا و تلاش مضاعف وفعالیت های گسترده خود در این ستاد ، پاسخ مثبتی به اعتماد ایشان داده شود.

وی به برخی از مواردی که باید در ستاد به آنها توجه و مورد رسیدگی قرار گیرد ، از جمله مسئله عفاف و حجاب ، حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع ، پیشگیری از استعمال مواد مخدر اشاره نمود .

وی با بیان اینکه باید به مسئله عفاف و حجاب در برنامه های آتی ستاد توجه بیشتری شود گفت : الحمدالله با تلاشهای فرهنگی انجام گرفته در شهرداری اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفته لکن نباید فقط به همین مقدارکار پسنده کرد بلکه برای نتیجه گرفتن نیاز است اقدامات فرهنگی بیشتری درسطح شهرهمگام با سایر دستگاهای مسئول انجام شود و بستر مناسب در این زمینه فراهم گردد.

دبیر ستاد صیانت پیرامون حقوق شهروندی نیزگفت :دستورالعمل هشتگانه ابلاغی ستاد صیانت مرکزبسیار کامل و جامع به این امر پرداخته که لازم است مورد توجه اعضای محترم قرارگیرد.

وی در خصوص تکریم ارباب رجوع نیز گفت : با توجه باینکه شهردارمحترم نگاه ویژه ای بدین امرداشته و دارند تا کنون اقدامات بسیار موثری پیرامون تکریم ارباب رجوع از طریق واحدهای ذیصلاح شهرداری صورت گرفته و نیاز است تا موارد ابلاغی در دستورالعمل ستاد صیانت نیز بطور کامل پیگیری و اجرایی شود، وی افزود پیشنهاد های خوبی پیرامون حقوق شهروندی دارم که انشاالله در جلسه بعدی بدان اشاره خواهم نمود.

در ادامه این جلسه هریک از اعضای ستاد به مواردی اشاره و نقطه نظرات خود را مطرح نمودند که پس از بحث و بررسی موارد ذیل نیز به تصویب رسید .

مصوبات جلسه :

۱ – مقر گردید آقایان محمود چاروسایی – حاج جواد درخشانپوروعلی صیداوی با حکم شهردار ورئیس محترم ستاد صیانت شهرداری به عنوان اعضای جدید این ستاد منصوب گردند .

۲ – مقرر گردید اعضای محترم ستاد راهکارهای خود را جهت اجرایی شدن تمامی بندهای دستورالعمل هشتگانه ستاد صیانت جهت طرح در جلسه آینده ستاد ارائه نمایند .

۳ – مقرر گردید اقدامات فرهنگی مرتبط با دستورالعمل هشتگانه ستاد صیانت از حقوق شهروندی توسط واحدهای فرهنگی اجتماعی و روابط عمومی بعمل آید .

۴- در آستانه روز عاشورا و تقارن آن با ۱۳ آبان روز مبارزه با اسکبارجهانی مقرر گردید بستر مناسب جهت حضور گسترده کارکنان شهرداری در این مراسم فراهم گردد .

این جلسه درساعت ۱۳ با ذکر صلوات حاضرین به پایان رسید.