مشکلات جایگاه‌های عرضه سوخت CNG نگران‌کننده است

خورنا: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: بر اساس آمار سال گذشته ۲۰ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت CNG مشکل جدی داشتند که این مشکلات در سال جاری بیش از ۲۰ درصد است.

معصومه ابتکار در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره وضعیت جایگاه‌های CNG در شهر تهران، اظهار کرد: اخیرا نشستی به منظور بررسی این جایگاه‌ها در کمیته محیط زیست شورای شهر تهران برگزار شد که بر اساس اطلاعات موجود مشخص شد بیش از ۲۰ درصد جایگاه عرضه سوخت CNG مشکل دارند.

وی با بیان اینکه این مشکلات در کیفیت سوخت جایگاه‌ها نیز وجود دارد، گفت: ‌واقعیت این است تمام دستگاه‌ها و سیستم‌های منتقل کننده گاز طبیعی به خودرو که باید تحت نظارت و بازرسی باشند با مشکلات زیادی دارد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران ادامه داد: هم اکنون برخی از این دستگاه‌ها خراب شدند و برخی نیز نیاز به قطعات یدکی دارند.

ابتکار از تهیه طرحی برای حل این مشکلات خبر داد و با بیان اینکه هشت نفر از اعضای شورای شهر تهران این طرح را امضا کرده‌اند، تاکید کرد: در این طرح مشکلات جایگاه‌های سوخت، ایستگاه‌های اتوبوس و… بررسی شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات جایگاه‌های عرضه سوخت CNG نگران کننده است، گفت: این مشکلات بیشتر در اتوبوس‌ها دیده می‌شود البته در سایر خودرو‌ها نیز مشاهده شده، از این رو پیشنهاداتی برای رفع آن ارائه شده است.

ابتکار با بیان اینکه این مشکلات در بخش حمل و نقل، ایمنی و زیست محیطی وجود دارد، افزود: در گام نخست باید مشکل ایمنی حل شود اما ناگفته نماند که بر اساس آمار سال گذشته ۲۰ درصد جایگاه‌های مشکل جدی داشتند که هم اکنون این مشکلات بیش از ۲۰ درصد است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *