قاضی زاده هاشمی: بدون تردید آلاینده ای در آسمان وجود دارد

وزیر بهداشت: آلودگی هوای اهواز، جدی و پیچیده است/ محیط زیست باید وارد این موضوع شود

خورنا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آلودگی هوای اهواز را موضوعی پیچیده و جدی توصیف کرد و خواستار اقدام عملی سازمان محیط زیست برای رفع این معضل شد.

به گزارش خورنا از وزارت بهداشت، دکتر «سیدحسن قاضی زاده هاشمی» روز دوشنبه در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه مشترک بین وزارت بهداشت و سازمان اوقاف و امور خیریه، با بیان اینکه آلودگی هوای اهواز موضوع پیچیده ای است، افزود: تاکنون یکهزار نفر به دلیل این آلودگی راهی بیمارستان شده اند، بنابراین برای حل این معضل باید محیط زیست وارد عمل شود.

وی درمورد آخرین وضعیت آلودگی هوا در اهواز گفت: آلودگی در اهواز جدی است، بدون تردید آلاینده ای در آسمان وجود دارد که با بارش باران این آلاینده با هوای تنفسی مردم مخلوط شده و با استنشاق آن دچار تنگی نفس می شوند.

هاشمی خاطرنشان کرد: این موضوع از سال گذشته ایجاد شده که اطلاع رسانی های صحیحی سال گذشته انجام شد و بارش این نوع باران ها قطع شد ولی امسال نیز با شروع بارندگی، آلودگی هوا تشدید شد و تا به حال هزار نفر را راهی بیمارستان ها کرده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این آلاینده ها از محیط های اطراف به داخل شهر می آیند، عنوان کرد: محیط زیست باید وارد این موضوع شود و تمهیداتی را برای پیشگیری از وقوع دوباره بیاندیشد.