ادامه اعزام پزشکان خوزستانی به مناطق محروم

خورنا/ در ۸ سال گذشته، تیم‌های پزشکی اعزامی در ۳۶ مرحله به مناطق محروم خوزستان سفر کرده و بیماران این مناطق را ویزیت کرده‌اند. این تیم‌ها که شامل پزشکان فوق‌تخصص و متخصص دانشگاه علوم پزشکی اهواز هستند، در حال حاضر از ۱۲ تیم به ۱۷ تیم افزایش یافته‌اند.

 

وی افزود: آخرین اعزام، ۳ هفته پیش به مناطق محروم شادگان انجام شد که در جریان این سفر، ۵۶۰ نفر از اهالی منطقه ویزیت و برخی از بیماران که به عمل جراحی و عکسبرداری نیاز داشته‌اند، به بیمارستان‌های اهواز ارجاع شدند تا به صورت کاملا رایگان درمان شوند.

 

جانشین بسیج جامعه پزشکی خوزستان با بیان این که بیشتر اعزام‌ها به روستاها و بخش‌های روستایی محروم استان بوده‌  است، ادامه داد: در همین راستا، این هفته نیز یک گروه از پزشکان به منطقه عبدالخان سفر خواهند کرد که سی و هفتمین مرحله از اعزام خواهد بود.

 

وی گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده، در این اعزام‌ها برای روستاییان کارت‌های ارجاع ویزیت صادر می‌شود که به عنوان کارت ویزیت یا پرونده پزشکی هر بیمار استفاده خواهد شد.

 

عبیداوی عنوان کرد: اعزام پزشکان در دو روز آخر هفته انجام می‌شود که روز اول استقرار و روز دوم ویزیت بیماران انجام خواهد شد و بیماران نیازمند به عمل جراحی، MRI و سی‌تی‌اسکن به اهواز و بیمارستان‌های تابعه دانشگاه جندی شاپور ارجاع می‌شوند.

منبع/ ایسنا