رامشیر همچنان محروم از دریافت عوارض آلاینده ها

رضا اکبری – خورنا ظهر امروز شورای اداری شهرستان رامشیر به ریاست فرماندار و با حضور دکتر بهمئی ، نماینده مردم رامشیر در مجلس شورای اسلامی، مهندس موسوی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مهندس خدری مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجری و دیگر مدیران محلی در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار رامشیر در این جلسه با اشاره به وضعیت کنونی شهرستان و ظرفیتی که رامشیر در تولید محصولات کشاورزی و میعانات نفتی برای ارتقاء ضریب اقتصادی استان دارد گفت : متاسفاته شهرستان رامشیر با داشتن بیش از ۴۰۰ حلقه چاه نفت و گاز  همچنان به لحاظ توسعه به ویژه در بخشهای عمرانی در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

سعید فیوضی اظهار داشت : شرکت های بهره برداری نفت و گاز مارون و آغاجری که در حوزه استحفاظی رامشیر قرار دارند می توانند با به کارگیری نیروهای بومی رامشیر گامی موثر در جهت افزایش اشتغال و رونق اقتصادی شهرستان برداند.

وی افزود : انتظار می رود این دو شرکت نفتی پیمانکاران خود را ملزم به بکارگیری نیرو های بومی و نیز پرداخت مالیات رامشیر ملزم کنند.

در ادامه دکتر بهمئی نماینده مردم  رامشیر در مجلس شورای اسلامی گفت : با توجه به اینکه روستاهای بخش شاوه از معضل کمبود آب و قطعی مکرر آب رنج می برند می توان از ظرفیت های موجود شرکت نفت و استفاده از خطوط لوله به منظور اب رسانی به این روستا ها بهره برد.

وی ابراز امیدوای کرد پروژه مخلوط ریزی ۵۲ روستای رامشیر که در سال گذشته شروع اما هم اکنون متوقف شده از سر گرفته شود .

همچنین مدیران عامل شرکت های بهره برداری از نفت و گاز مارون و آعاجری از تعامل بیش از پیش با مدیران شهرستان با رعایت موارد قانونی خبر دادند .

گفتی است روستاهای بخش شاوه شامل ۱۶ روستا می باشند که طی سالیان گذشته همواره از معضل کمبود و قطعی مکرر آب رنج می برند .

شایان ذکر است ۲۰ درصد از میزان فروش آلاینده های شرکت نفت و گاز مارون و ۱۲ درصد از میزان فروش شرکت نفت و گاز آغاجاری سهم شهرستان رامشیر می باشد که با وجود بیش از ۴۰۰ حلقه چاه فعال در محدوده جغرافیای این شهرستان  از دریافت عوارض آلاینده ها بی بهره بوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس رامشیر هنوز محروم از دلسوزان واقعی