کیانوش راد: نمایش «صورت حساب پرداخت نمیشه» با بومی سازی جذاب تر شده بود/ مسئولان به هنرمندان تئاتر بیشتر اهمیت دهند

خورنا «نمایش صورت حساب پرداخت نمی شه»  نوشته داریوفو و به کارگردانی ندا عزیزیه به مدت یک هفته در تالار مهتاب به روی صحنه رفت. این نمایش با استقبال خوب تاتر دوستان خوزستانی همراه بود در شب اخر این اجرا، دکتر محمد کیانوش راد رییس بنیاد خوزستان شناسی نیز حضور داشت که در پایان نظر وی را پیرامون کار نمایشی صورت حساب پرداخت نمی شه را جویا شدیم.

دکتر محمد کیانوش راد در این خصوص اظهار داشت: دیدن این نمایش برایم بسیار جذاب بود. این نمایش حدود یک ساعت و نیم بود و جمعیت تماشگر ارتباط خوبی با آن برقرار کرد به نحوی که تا اخر نمایش را همراه با بازی بازیگران بود و من مثل بسیاری تماشاگران احساس خستگی نکردم.

کیانوش راد ادامه داد: بنظر من با توجه به اینکه این کار نمایشی، اولین اجرای خانم عزیزیه بود بسیار خوب ارائه شد.  افزون بر این با توجه به اینکه همه بازیگران، اولین تجربه بازیگری خود را در معرض  دید تماشاگران قرار می دادند، کار فوق العاده و بیش از حد انتظار بود و از این بابت به کارگران، بازیگران و همه عوامل و دست اندر کاران باید تبریک و خسته نباشید گفت.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه خاطرنشان کرد: از نظر مضمونی اتنخاب نوشته داریوفو  توسط خانم عزیزی ، انتخابی هوشمندانه است.  داریوفو ضمن طرح اصلی ترین دغدغه های قشر کارگر و نظام سرمایه داری ، طرح پرسش های اساسی زندگی این قشر را در قالبی طنز گونه ببان می دارد و خانم عزیزیه توانسته است تا حد زیادی با بومی سازی نوشته داریو فو، نمایش را برای بیندگان جذاب تر نماید.

رئیس بنیاد خوزستان شناسی با اشاره به اینکه حضور خوب جمعیت برای تماشای کار گویای موفقیت این کار ، و ضرورت توجه بیشتر متولیان فرهنگی به امر نمایش در استان را نشان می دهد.  هنر نمایشی و تاتر از هنر های پایه می باشد و علاوه بر جنبه های هنری ، باید به نقش جامعه پذیر ترشدن قشر جوان و تمرین کارجمعی و گروهی در هنر تاتر توجه کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در چند ماه گذشته کارهای بسیار خوبی در استان به اجرا درامد و مسئولان حتما به طور ویژه باید به هنرمندان تئاتر بیش از گذشته اهمیت دهند.

دکتر محمد کیانوش راد گفت: نباید تاتر را صرفا به عنوان سرگرمی و تفریح نگریست. ، اگرچه این گونه کارها را در جای خود باید نگریسته شود ،  اما امروزه ، هنر تاتر علاوه بر اگاهی سازی اجتماعی و فرهنگی ، در جنبه های درمانی نیز نقش دارد ، و از تاتر درمانی نام برده می شود.

نماینده پیشین مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت پرکردن اوقات فراغت جوانان در قالب گروه های هنری  و فرهنگی ، به نقش تاثیر گذار و مهم ارشاد اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد تا با حضور مدیریت جدید اداره کل ارشاد اسلامی ، اقای قنواتی شاهد تحول چشمگیر و ماندگار در حوزه فرهنگ و هنر در خوزستان باشیم.

لازم به یاداوری است که بنیاد  خوزستان شناسی در راستای حمایت از حرکت های فرهنگی ، بومی و حمایت از استعدادهای جوان در زمینه های مختلف فرهنگی ، هنری تا کنون تلاش های قابل توجهی داشته است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *