در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

رشد قابل توجه عملکرد نیروی انتظامی ماهشهر در ۶ ماهه اول سال ۹۳/ دستگیری ۴ نفر از عاملین آتش سوزی مساجد

آمنه محتشمی – خورنا : فرمانده انتظامی شهرستان بندر ماهشهر کفت : در ۶ ماهه اول سال ۹۳ تا کنون عملکرد نیروی انتظامی بندر ماهشهر ارتقای قابل توجهی داشته است .

به گزارش خبرنگار خورنا از بندرماهشهر، جلیل زبیدی صبح امروز در اولین روز هفته ی ناجا در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان بیان کرد : عملکرد نیروی انتظانی شهرستان در ۶ ماهه اول سال رشد قابل توجه و رضایت بخشی داشته است .

فرمانده انتظامی شهرستان بندر ماهشهر رشد کشفیات نیروی انتظامی را بدین گونه شرح داد : رشد کشفیات سرقت به میزان ۲۲۶% نسبت به سال ۱۳۹۲ ، افزایش ۳۹% دستگیری سارقان ، رشد کشف مواد مخدر ۱% ، افزایش دستگیری معتادین و فروشندگان مواد مخدر به میزان ۱۶% ، دستگیری ۴ نفر از عاملین آتش سوزی مساجد ، شهرک طالقانی با همکاری فرماندار، اداره اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مردم شهرک طالقانی، افزایش کشف کالای قاچاق ۳۴% و سوخت قاچاق ۱% ، رشد کشف تجهیزات ماهواره ای ۲۲۰% ، رشد کشف مشروبات الکلی داخلی ۱۲۵% و خارجی ۶% بوده است.

زبیدی خاطر نشان کرد : علاوه بر اقدامات مقتدرانه که نیروی انتظامی ماهشهر در برخورد و پیگیری از قدمت دارد ما در مباحث اجتماعی نیز اقدامات بسیار خوبی از جمله ارسال پیامک به ۱۷۶۰ شهروند و مسئول ، تهیه و توزیع بروشور در طرح شهرستان و تشکیل اتاق فکر متشکل از اساتید دانشگاه در این زمینه انجام گرفته است .

وی همچنین از افتتاح قرارگاه محرم. با هدف مبارزه با سرقت و ارتقای امنیت اجتماعی و ایجاد رضایت مندی شهروندان در سطح شهرستان با همکاری شورای تامین خبر داد و گفت : راه کارها و تدابیر و اقدامات اساسی در جهت برخورد با سارقین و کشف نقاط جرم خیز در این قرارگاه انجام گرفته و تا به کنون عملکرد خوبی داشته ایم .

فرمانده انتظامی شهرستان بندر ماهشهر ادامه داد : ایجاد پارکینگ های سیار به منظور ارتقای امنیت و اشتغال زدایی در برنامه های نیروی انتظامی می باشد .

زبیدی در ادامه به امار اجرای طرح های نیروی انتظامی را بدین قرار شرح داد :

 • اجرای طرح مبارزه با سرقت موتورسیکلت طی ۹ مرحله
 • اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی تفرجگاه ها طی ۷ مرحله
 • اجرای طرح ۲۷ ساعته مبارزه با سرقت سیم بر
 • اجرای طرح اقتدار و مانور شهری در کلانتری ۱۴ شهرک طالقانی ، کلانتری ۱۱ شهرک مدنی ، شهرک چمران و بندر امام طی ۱۰ مرحله
 • اجرای طرح شرح شرح وظایف ادارات پیرامون پیگیری از سرقت وامیال آن به فرماندار جهت ابلاغ آن به ادارات مربوطه
 • بازدید از کلیه انبارهای ضایعاتی ، پارکینگ ها به صورت دوره ای
 • گشت محسوس و نامحسوس آگاهی ، اطلاعات و مبارزه با مخدر در ساعات ۱۴ تا ۱۸۶۰ و ۲۴ تا ۰۵۰۰ بامداد
 • گشت آزاد راه به منظور کاهش جرائم و سوانح
 • کنترل کلیه مجرمین سابقه دار در سطح شهرستان
 • اجرای طرح های ابلاغیه از استان و ناجا در بحثیشگیرری از سرقت و مناطق آلوده جرم خیز
 • طرح استفاده از ظرفیت بسیج

جلیل زبیدی فرمانده انتظامی بندر ماهشهر در پایان ضمن بیان شعار هفته ناجا از سوی ناجا ( پلیس ، تلاش جهادی ، کار آمدی و اقتدار ) نقش مردم را در تامین امنیت مهم دانست و از شهروندان خواستار شد هر گونه آمادگی ، شکایت ، تقدیر ، پیشنهاد و انتقاد خود را از طریق سامانه ۱۹۷ و تلفن مستقیم ۳۰۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.