در برنامه پایش شبکه یک مطرح شد؛

مقتدایی: وزیر صنعت و مسئولین در جایگاهی نیستند که در مورد خودروهای پلاک اروند نظر دهند

خورنا: استاندار خوزستان گفت: تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان آزاد است و هیچ منع قانونی ندارد، اگر آقای نعمت زاده با بنده تماس می‌گرفتند دچار اشتباه نمی‌شدند و در مورد تردد خودروهای پلاک اروند نظر نمی‌دادند.

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در گفتگو با برنامه پایش شبکه یک پیرو بحث‌ها پیرامون تردد خودروهای پلاک اروند در این استان گفت : استدلال و اظهارات خیلی از مسئولین را هم شنیدم که کل جمع بندی من این است که مسئولین اساساً یک برداشت کاملاً غلطی از اتفاقی که افتاده دارند و بر اساس آن برداشت غلط و اشتباه همچنان دارند تحلیل می‌کنند
استادار خوزستان گفت : اولاً جایگاه هیچ کدام از مسئولینی که در مورد تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان اظهار نظر کرده‌اند اعم از وزیر و دیگران در جایگاهی نیستند که در این ارتباط نظر دهند و نمی‌توانند به این قضیه ورود بکنند، اگر کسانی که مخالف تردد این خودروها هستند از خود من می‌پرسیدند من آن‌ها را توجیه می‌کردم. متأسفانه آقای نعمت زاده و بازرسی کل کشور و همه آن‌هایی که جنجال به راه انداختند با بنده که مسئول هستم و باید توضیح و پاسخ بدهم تماس نگرفتند.

وی افزود: با توجه به این که چندین سال استاندار بوده‌ام و کاملاً با قانون آشنایی دارم استاندار دو بخش وظایف دارد یکی بخش حاکمیتی و دیگری بخش دولتی به عنوان کارگزار دولت و مجری دستورالعمل‌ها و ضوابط و قوانین و مقرراتی است که از سوی دولت ابلاغ می‌شود. بخش دوم حاکمیتی است و وظایف آن زمانی به استاندار محول می‌شود که عنوان رئیس شورای تأمین استان را دارد.
مقتدایی گفت : استان خوزستان جنگ‌های متعددی را شاهد بوده است جنگ ایران و عراق، عراق و کویت، آمریکا و عراق و جریان‌های تروریستی کنونی داعش همه و همه به نحوی بر این استان تأثیر داشته است. جز وظایف استاندار است که برای پایداری جمعیت با ترکیب ملی که از وظایف استاندار در بخش حاکمیتی است، امنیت پایدار به لحاظ حجم سرمایه گذاری که نظام مقدس جمهوری در استان خوزستان دارد که با امنیت ملی پیوند مستقیم و مستحکم دارد و وحدت ملی به لحاظ ترکیب جمعیتی و قومی و کارگزاران دولت که از جای جای استان آمده‌اند، تصمیماتی را اتخاذ بکند.

استاندار خوزستان گفت : این اتفاقی که در اینجا افتاده و تصمیمی که گرفته‌ام آقایان دارند با عینک یک مسئول اجرایی یعنی انتزاعی نگاه می‌کنند، در حکمی که صادر شده از عنوان استاندار استفاده نکردم و از عنوان رییس شورای تأمین استان استفاده کردم. منطقه آزاد اروند دقیقاً به وظایف خود عمل کرده و هیچ کس خطایی نکرده آقایان طوری عنوان می‌کنند که هر کس نداند فکر می‌کند خود مختاری اعلام کرده‌ایم، برای کسانی که مسئولیت اعلا دارند متأسفم که یک‌بار هم برای بررسی منطقه نیامدند.
وی افزود : این که می‌فرمایند تردد در شعاع ۱۲۰ کیلومتر فقط مجاز است، از مرکز استان سه چهار مسیر به منطقه آزاد ختم می‌شود و هیچ کس شرطی نگذاشته که شما از کدام جاده به سمت مناطق آزاد تردد می کنید. ۱۴ شهرستان استان ما در مسافت ۱۲۰ کیلومتر با منطقه آزاد هستند و فقط ۷ الی۸ شهر است که خارج از این محدود است و اصلاً در این شهرها که به لحاظ راه‌ها وسیله نقلیه خارجی توانایی تردد ندارند، نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که آن مواردی مانند امنیت و جمعیت ملی و … را رها کرده‌اند و چسبیده‌اند به این قضیه.
استاندار خوزستان در پایان گفت : تردد خودروهای پلاک اروند در استان خوزستان آزاد است و هیچ منع قانونی ندارد، اگر آقای نعمت زاده با بنده تماس می‌گرفتند دچار اشتباه نمی‌شد.

منبع / شوشان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • محمد با سلام به وجود چنین استانداری افتخار میکنم (هر چند بنده ماشین پلاک اروند ندارم) نمایندگان مجلس خوزستان که شمار انها به هجده تن میرسد کمی صراحت بیان و صداقت کاری را از ایشان یاد بگیرند.
 • محسن بنده خودروی اروندی ندارم.ولی به این استاندار فهیم و پیگیر افتخار میکنم.
 • ایذه عجب رویی دارد . ؟؟!
 • جواد جوجه ها را اخر پاییز میشمارند اقای استاندار خوزستان منهای ابادان خرمشهر ۱
 • ناشناس با سلام به نظر بنده صدا و سیمای مرکز خوزستان هم باید نقش خود را در این زمینه ایفا نماید و با تدارک برنامه های تلویزیونی و رادیویی از جمله نشست ها و مناظرات مختلف در راستای تبیین این هدف گذاری استاندار محترم نقش آفرینی نماید هر چند طرح خودروهای پلاک اروند طرفداران خود را دارد اما در آن سوی قضیه مخالفانی وجود دارد که نیاز و اولویت اول استان را اشتغال میدانند که این موضوع منطقی است هر چند منافعی در این طرح وجود دارد و نه فقط ماشین های سواری بلکه سایر ماشین آلات راه سازی ٬ کشاورزی ٬ صنعتی و ... دارای خیر و برکت های خود می باشند .
 • شهروند خوزستانی با سلام به نظر بنده صدا و سیمای مرکز خوزستان هم باید نقش خود را در این زمینه ایفا نماید و با تدارک برنامه های تلویزیونی و رادیویی از جمله نشست ها و مناظرات مختلف در راستای تبیین این هدف گذاری استاندار محترم نقش آفرینی نماید هر چند طرح خودروهای پلاک اروند طرفداران خود را دارد اما در آن سوی قضیه مخالفانی وجود دارد که نیاز و اولویت اول استان را اشتغال میدانند که این موضوع منطقی است هر چند منافعی در این طرح وجود دارد و نه فقط ماشین های سواری بلکه سایر ماشین آلات راه سازی ٬ کشاورزی ٬ صنعتی و ... دارای خیر و برکت های خود می باشند .
 • امين من ماشین پلاک اروند ندارم اما موافق تردد این خودرو در کل استان هستم، امیدوارم همه مسئولین استانی و شهری در خوزستان درایت و نترسی استاندارمون رو داشته باشن
 • بهزاد أسباب تاسفه از از مجموعه نمایندگان مجلس که حداقل از بایت رأى شان، به ملت خوزستان مدیونند، الان دچار تقیه مصلحتى شده اند. تاریخ شما را نمى بخشد.
 • امين به داشتن همچین استان داری افتخار میکنم و نهایت پشکر رو از ایشون دارم
 • عارف مقتدایی حمایتت میکنیم به داشتن چنین استانداری افتخار میکنیم
 • ناشناس باسلام خدمت اقاى وزیر صنایع باباجان اصلا معلومه دنبال چه میگردى خوزستان همین بس که درجه حرارت نه مااز سال غیر قابل تحمل است شما وخانواده وبستگانتان اگر تونستىد یک ماه از عمرتان را بدون عارضه وبیمارى درهریک از شهرهاى خوزستان سپرى کنید حق باشما نباشد ما خوزستانیها حق دودستى به شما میدهیم پدر من دلت خوشه مهندس هستى وبخاطر معلومات وعالم بودنت بهت گفتن بیاو وزیر شو نه بخدا قسم آقاى ریس جمهور آنقدر سرش شلوغ بوده وآنقدر دولت قبلى چاله ودره در مسیر اداره کشور تولید کرده که به روش دم دستى روى آورده وجنابعالى راگماشتن سر ملت خواهشا به احترام تمام مدیران ومهندسانى که حداقل لیاقت راجهت بدست گرفتن پستهاى مدیریتى دارندولى شاید حتى بیکار هستند وهمینطور زجر وزحمتى که پدران ومادران این اقلیم متحمل شدند ومیشوند وهمینطور استانهاى فوق محروم دیگر که کم نیستند از محضر ایشان وخداوند عالم عذر خواهى بفرمایید
 • علی به وجود همچنین استانداری ما مردم خوزستان افتخار می کنیم و انتظارمان از رییس محترم جمهور این است که روی. وزرایشان بیشتر نظارت کنند
 • رضا با سلام مطمئن باشید اگر حرف وزیر به کرسی بنشیند عموم نمایندگان خوزستان در دور بعدی رای نخواهند آورد.
 • جواد شما هم دراین جایگاه نیستی . منطقه ازاد خودش مدیر دارد . شما ناراحتی که ابادان خرمشهر از زیر چتر استانداری داره خارج میشه داری اینکارها را میکنی اقای مقتدایی .
 • خوزستانی مشخصه جریان چیست خودروسازان داخلی و نمایندگیهایشان که فرغونهایشان رو دستشون موند جیبهای وزیر و سایت فیدوس را پر کردند تا بیشتر مردم بدبخت را بچاپند. لطفا اگر به اخلاق رسانه ای متعهد هستید منتشر کنید چون این اصل حقیقت هست وگرنه هیچکس به فکر تولید ملی ببخشید کجایش ملی باید گفت واردکننده از چین نیست.
 • کربلایی این فقط منقل و آب شنگولی و قرص و گرد و سرنگ نیست که "توهم" قدرت میآورد. تملق دوستان و پیری و دو سه بار درجا زدن کلاس اول! و آویزان امنیت بودن نیز "توهم" میآورد و جایگاه انتصابی و انتسابی ات! را با جایگاه اکتسابی متکی به آراء مستقیم مردم اشتباه میگیری و پله پله تا نصب و کسب از جانب خدا بالا میبری که البته ما چندان با این "توهم" و مبتلایانش بیگانه نیستیم. به اجبار و اکراه، میخندیم.