برگزاری جشن روز جهانی سالمند در خانه سالمندان معصوم بـا حضور فرماندار ویژه دزفول + تصاویر

خورنا جشن روز جهانی سالمند با حضور جمعی از مسئولین شهرستان دزفول و خانواده های سالمندان در مرکز نگهداری سالمندان معصوم برگزار شد.

به گزارش خورنا و به نقل از روناش ، در این جشن حبیب الله آصفی معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول ، نمایندگانی از شورای شهر ، شبکه بهداشت و شهرداری  دزفول ، آءینه افروز شهردار شمس آباد ، بقال رئیس شورای اسلامی شمس آباد ، تقی زادگان و جمعی از سالمندان این مرکز و خانواده های ایشان ، دکتر صادقیان پور موسس مرکز و جمعی از پرسنل این خانه سالمندان حضور داشتند .

سعید ایثاری رئیس اداره بهزیستی دزفول در سخنانی در جمع مدعوین حاضر ، ضمن برشمردن اهمیت این گونه مراکز ، به لزوم توجه مسئولین ذیربط تا حل مشکلات این خانه سالمندان تاکید کرد .

موسس خانه سالمندان معصوم نیز ضمن تبریک روز جهانی سالمند گفت : در حال حاضر ۸/۷ جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند که در مقایسه با ۲۰ سال پیش که  ۳/۵ درصد کل جمعیت کشور بودند ، تقریبا دوبرابر شده اند.

خانم دکتر صادقیان پور سن امید به زندگی را در ایران همپای کشورهای پیشرفته دانست و افزود : امید به زندگی در ایران ۷۵ سال است و در ژاپن نیز ۹۰ سال می باشد .

وی ضمن تشکر از کمکهای بهزیستی به این مرکز خاطرنشان کرد : نیازمند یاری کلیه ادارات ذیربط که در این جلسه هم حضور دارند هستیم .

دکتر صادقیان پور مشکلات این مرکز را مشکل  دفع زباله ، نبود فضای سبز در این مرکز ، رساندن سالمندان به مراکز درمانی دزفول و نیاز به آمبولانس در دسترس ، عدم تشکیل پرونده جهت بستری شدن در بیمارستانها برای سالمندان این مرکز تا رسیدن قیم قانونی این عزیزان به بیمارستان (که روند درمان سالمندان را به تاخیر می اندازد) عنوان نمود و خواستار رسیدگی فرماندار ویژه دزفول و ادارات و سازمانهای ذیربط به این مشکلات گردید .

موسس و پزشک خانه سالمندان معصوم دزفول در پایان از مدیریت و پرسنل مرکز و از پدر بزرگوار خودشان که در بهسازی این مرکز یاریشان نمودند و همه مدعوین حاضر تشکر و قدردانی نمود .

معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول هم در ادامه طی سخنانی اظهار داشت : به بهانه روز سالمند خدمت عزیزان رسیده ایم تا دست تک تک سالمندان را ببوسیم .

حبیب الله آصفی ادامه داد : توقعاتی که خانم دکتر صادقیان پور داشتند خیلی کوچک و جزئی بود و من قول می دهم که با کمک آقای ایثاری رئیس اداره بهزیستی دزفول این مسایل جزئی را حل نماییم و مطمئن باشید که مسئله فضای سبز این خانه سالمندان را هم حل خواهیم نمود .

وی در پایان به حاضران قول داد که شخصا هر سه ماه یکبار به این مرکز سرکشی نماید .

در یکی از قسمتهای این جشن ، خانم ایران پاپی مادر شهید قیطاسوند که در این مرکز زندگی می کند شعرهایی در وصف فرزند شهیدش و همچنین در وصف مادر برای مدعوین قرائت نمود که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

در پایان این جشن هم آصفی به همراه سایر مسئولین حاضر در این بازدید ، به دیدار سالمندان این مرکز از جمله دو مادر شهید رفتند و با آنها به گفتگو نشستند .

گفتنی است خانه سالمندان معصوم شهرستان دزفول در مسیر جاده شمس آباد به طرف دزفول نرسیده به چهارراه قلعه ربع جنب یک شرکت کشاورزی و درون باغات این منطقه واقع بوده ، و این مرکز از یکم شهریورماه ۱۳۹۱ فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است . درحال حاضر حدود ۴۰ سالمند در این خانه سالمندان زندگی می کنند و همچنین لازم به ذکر است که این مرکز به تازگی به این محل نقل مکان کرده ومکان قبلی آن در شهر دزفول بوده است .

این خانه سالمندان به کمک های خیرین شهرستان دزفول و استان خوزستان جهت خدمات دهی هرچه بهتر و مطلوب تر به این عزیزان نیازمند است .

DSCF0717

DSCF0716

DSCF0722

DSCF0723

DSCF0738

DSCF0732منبع : سیاسیون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *