فرماندار شادگان

ممنوعیت ساخت پتروشیمی در شادگان

خورنا  فرماندار شادگان از منتفی شدن ساخت پتروشیمی در این شهرستان خبر داد وگفت: این اقدام به دلیل ممانعت سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد.

عبدالزهرا سنواتی اظهار کرد: هم اکنون ساخت پتروشیمی در شادگان منتفی شده است.

وی افزود: به دلیل مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست، پتروشیمی در شهرستان شادگان ساخته نمی‌شود زیرا زمین های شادگان جزو مناطق بکر و حیات وحش استان خوزستان است.

رئیس شورای اداری شادگان تصریح کرد: شهرستان شادگان جزو ۴ منطقه حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست در استان خوزستان است به همین دلیل نیز با ساخت پتروشیمی در این شهرستان مخالفت شد.

وی اضافه کرد: پس از مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست، سرمایه گذار این پروژه برای سرمایه گذاری به ماهشهر رفته است تا اقداماتی را در آنجا انجام دهد.

سنواتی در ادامه به فعالیت بنگاه های زودبازده در این شهرستان اشاره کرد و گفت: به منظور تقویت این بنگاه‌ها برنامه ریزی‌هایی را برای امسال انجام داده‌ایم.

وی حمایت صندوق مهر امام رضا (ع) را یکی از برنامه‌های حمایتی از بنگاه های زودبازده در شهرستان شادگان بیان کرد و گفت: امسال این صندوق ۱۶ میلیارد تومان برای پشتیبانی از این بنگاه‌ها و کارگاه‌ها اختصاص داد.

فرماندار شادگان تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما در بحث اشتغال در این شهرستان توسعه بنگاههای زودبازده است که با کمک صندوق مهر امام رضا (ع) این مهم انجام می‌شود.

سنواتی تاکید کرد: توسعه بنگاههای زودبازده سبب ایجاد اشتغال بیشتر در سطح منطقه می‌شود و افراد جویای کار نیز می‌توانند در این بنگاه‌ها مشغول شوند.

 

منبع / ایرنا