امام جمعه اهواز :

اگر طرح انتقال آب اجرا شود، کارون به یک کانال یا جوی آب تبدیل می‌شود

خورناامام جمعه موقت اهواز ضمن اعلام نارضایتی از انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به استان‌های دیگر گفت: انتقال هر میزان آب برای مصارف غیرشرب جایز نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده عنوان‌کرد: تونل‌های احداث شده برای انتقال آب از سرشاخه‌های کارون نشانگر حجم زیادی آبی است که برای مصارف کشاورزی برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: خوزستان دارای اراضی مستعد کشاورزی فراوانی است و منابع آبی موجود در استان، کل این اراضی را زییتامین نمی‌کند و به همین منظور منابع آبی موجود متعلق به مردم خوزستان است.

امام جمعه موقت اهواز تصریح‌کرد: از سوی دیگر اجرای طرح بزرگ ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری نیازمند منابع آبی است که در صورت انتقال آب رودخانه کارون کشت این اراضی دیگر ممکن نخواهد بود.

حسن‌زاده با بیان این‌که اگر طرح انتقال آب اجرا شود، کارون به یک کانال یا جوی آب تبدیل می‌شود، اظهارکرد: وقتی رودخانه کارون نتواند حتی نیاز آب شرب خوزستان را تأمین کند، چطور انتظار داریم از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مورد نظر مقام معظم رهبری بهره‌برداری شود.

وی بیان‌کرد: کارون متعلق به خوزستان است. مردم خوزستان اولین استانی بودند که مورد هجوم دشمن قرار گرفتند و طی ۸ سال جنگ تحمیلی آسیب‌های زیادی به شهرهای آن به ویژه آبادان و خرمشهر وارد شد. پس چطور می‌توانیم از این مردم که در ۸ سال دفاع مقدس آسیب دیدند دلجویی کنیم. بنابراین باید واقع‌بینانه و بدون در نظر گرفتن تعصبات منطقه‌ای در خصوص انتقال آب قضاوت کنیم.

 

منبع : ایسنا