از نبود هیأت حل اختلاف در اداره کار هفتکل تا بهانه تراشی شهرهای مجاور

خورنا هفتکل که در سال ۱۳۸۷ با موافقت دولت وقت از بخش به شهرستان تبدیل شد، در پی این تغییرات و به تبع آن در اولین رویکرد ارتقاء ادارات در هفتکل ، ادارات و سازمان های موجود با چارت سازمانی تکمیل تر در هفتکل شروع به کار کردند.

به گزارش خبرگزاری ندای هفتکل، همچنین ادارات و سازمان های جدیدی مانند اداره پست ، ثبت احوال ، اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، ثبت اسناد، صنعت معدن و تجارت و اداره بازرگانی در هفتکل مستقر شدند.
در این تشکیلات جدید اداری متأسفانه به دلیل عدم تکمیل کادر سازمانی در تعدادی از ادارات جدید تأسیس شهرستان هفتکل ، روند رسیدگی به ارباب رجوع در این ادارات با مشکلاتی همراه شده است.
به عنوان نمونه به دلیل اینکه اداره کار هفتکل ، هیأت حل اختلاف ندارد روند پی گیری پرونده کارکنان شرکت ها با کارفرمای خود با مشکلاتی روبه رو می شود ، که در نتیجه شاهد بهانه تراشی بعضی ادارا ت شهرهای مجاور هستیم.

چرا که به تازگی محمدی راد رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رامهرمز در مصاحبه با سایت خبری ایلنا ابراز داشت : بدلیل اینکه اداره کار هفتکل هیأت حل اختلاف ندارد، کارگران رامهرمزی شاغل در شرکت سیمان خوزستان برای پی گیری پرونده خود باید به هیأت حل اختلاف در اداره کار رامهرمز مراجعه کنند.
محمدی راد با اشاره به اینکه کارخانه سیمان خوزستان دارای ۱۰۵۰ کارگر است و با توجه به اینکه اداره کار هفتکل هیأت حل اختلاف ندارد ؛ کارگران این کارخانه مجبورند برای پی گیری پرونده شکایت خود بین دو شهرستان هفتکل و رامهرمز در تردد باشند، به همین دلیل کارگران رامهرمزی شرکت سیمان خوزستان خواستار اقامه هر گونه دعوی با کارفرمای خود (سیمان خوزستان) در شهرستان رامهرمز هستند.
خبرگزاری ندای هفتکل به دلیل وجود این مشکل در این اداره اقدام به مصاحبه با مهندس هاشمپور ریئس اداره کار هفتکل  نموده که ایشان در این باره ابراز داشت: اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی  هفتکل از ادارات نوپا شهرستان می باشد که متاسفانه فاقد هیأت حل اختلاف است.
ایشان وظیفه هیأت حل اختلاف را رسیدگی به پرونده کارگران شرکت ها و موسسات دولتی و غیر دولتی که از نظر حقوقی و بیمه ای نسبت به کارفرمایی خود شکایت دارند عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون هیأت تشخیص در این اداره مستقر شده ،وبرای  تشکیل هیأت حل اختلاف در حال مکاتبه با اداره کل استان هستیم که با توجه به شرایط خاص برای تشکیل این هیأت ، به زمان و پیگیری بیشتری نیاز داریم.

این مقام درمورد مشکل بوجود آمده برای کارگران شرکت سیمان خوزستان بیان کرد: شرکت سیمان خوزستان یکی از واحدهای صنعتی بزرگ در محدوده شهرستان هفتکل می باشد، که با توجه به قانون واحدهای صنعتی ، این شرکت باید تمام امور اداری ، بیمه ای و مالی نیروی انسانی خود را در ادارات ، سازمان ها و بانک های هفتکل انجام دهد.
ولی متأسفانه نیمی از فهرست بیمه تأمین اجتماعی کارگران سیمان خوزستان به رامهرمز ارسال می شود و همچنین در مورد اداره کار هفتکل به دلیل نبود هیأت حل اختلاف ، کارگران رامهرمزی این کارخانه خواستار اقامه هرگونه دعوی با کارفرمای خود (سیمان خوزستان) در شهرستان رامهرمز هستند؛که از نظر قانونی تمام این مراحل باید در شهرستان هفتکل انجام شود ولی به دلیل تکمیل نبودن کادر سازمانی ، ادارات هفتکل بعضاً با بهانه تراشی های از این نوع مواجعه می شوند.
هاشمپور در خاتمه گفت: با توجه به اینکه در حوزه استحفاظی شهرستان هفتکل واحدهای صنعتی بزرگی مانند شرکت سیمان خوزستان و پروژه نمک زدایی شرکت نفت در حال فعالیت هستند و با توجه به حجم بالای نیروی انسانی در این واحدهای صنعتی از فرماندار محترم شهرستان هفتکل جناب آقای بیرانوند  و همچنین امام جمعه شهرستان حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا خلیلی نسبت به برطرف کردن و تکمیل کادر سازمانی در ادارات هفتکل ، بخصوص تشکیل هیأت حل اختلاف در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هفتکل مساعدت و پی گیری لازم را خواستاریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *