قائم مقام ستاد اقامه نمازکشور:بدون نماز همه کارهای فرهنگی بلااثر است

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ˈروح الامین کلباسیˈ روز چهارشنبه در نخستین نشست هماهنگی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز در استانداری خوزستان با بیان اینکه اقامه نماز در تولید و رشد فرهنگی کشور به صورت عینی تاثیرگذار است افزود: اجلاس نماز یک اذان ملی است که همه می توانند در ارتقا و تاثیرگذاری آن در جامعه موثر باشند از این رو پس از اجلاس سراسری نماز شاهد تحولات خوبی در استانها بوده ایم.

وی به تاکید مقام معظم رهبری در برگزاری و پیوستگی اجلاس سراسری نماز در استان های کشور اشاره کرد و گفت: برگزاری اجلاس نماز با پیام بسیار پرمغز مقام معظم رهبری شروع می شود که این نشان دهنده اهتمام و اهمیت ایشان به اجلاس نماز است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه استان خوزستان میزبان بیست و سومین اجلاس سراسری نماز است بر پرباری هرچه بیشتر این اجلاس با توجه به اهمیت استان خوزستان و نقش این منطقه در فرهنگ دفاع مقدس تاکید کرد.

وی گفت: این اجلاس باید نمونه و الگویی مناسب برای سایر استانها باشد زیرا این استان از حیث حضور

جوانان و نوجوانان در مساجد کم نظیر است ضمن آنکه سرزمین مقدس خوزستان جای پای رزمندگان نمازگزاری است که همچنان عطر خوش مناجات و اقامه نمازشان به مشام می رسد.

حجت الاسلام کلباسی در ادامه به حذف تشریفات و اهتمام به ساده برگزار کردن اجلاس نماز تاکید کرد و گفت: تاکنون اجلاس سراسری نماز به دور از جریانات سیاسی برگزار شده و این بدین معنی است که همه باید در اجلاس معنوی نماز حضور تاثیرگذاری داشته باشند.

در ادامهˈسیدمحمد عبداللهیˈ معاون فرهنگ ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه از امروز کارهای مقدماتی برگزاری این اجلاس نماز در خوزستان شروع شده است بر تشکیل به موقع کمیته های پنج گانه این ستاد شامل علمی پژوهشی ، اطلاع رسانی و تبلیغات ، ارزشیابی ، خدمات و پشتیبانی و حفاظت در استان تاکید کرد.

وی گفت: برای هرکدام از کمیته ها اجلاس نماز وظایفی تعریف و مشخص شده است که امید است این کمیته ها با دقت نظر و فعالیت مستمر بتوانند در پرباری اجلاس نماز موثر باشند.

عبداللهی با اشاره به اینکه اجلاس نماز نه یک پروژه بلکه یک پروسه است که از سال ۱۳۷۰شروع شده است گفت: بیست و سه اجلاس گذشته برکات و تاثیرات زیادی در جامعه و ارتقا فرهنگ اقامه نماز در استانها داشته است.

وی گفت: به برکت این اجلاس ، هم اکنون یک هزار و ۵۰۰تا یک هزار و ۶۰۰عنوان کتاب با موضوع نماز در رده های مختلف سنی منتشر و در اختیار مردم قرار گرفته است و این مایه افتخار جامعه اسلامی ماست.

معاون فرهنگ ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در بخش پایانی سخنان خود از دعوت رییس جمهوری برای حضور در اجلاس نماز خبر داد و گفت: طبق روال هرسال رییس جمهوری میهمان این اجلاس است.

وی به نقش رسانه ها بویژه رسانه های مجازی در پیشبرد اهداف فرهنگی این اجلاس اشاره و ابراز امیدواری کرد شیوه اطلاع رسانی این اجلاس شفاف و تاثیر گذار باشد تا مردم نیز از این اجلاس استفاده لازم را ببرند.

در این نشست رسماˈ اعلام شد: بیست و سومین اجلاس سراسری نماز هفته اول دی ماه امسال در اهواز برگزار می شود.

در اولین نشست هماهنگی اجلاس نماز ˈعبدالعلی امیدیˈ به عنوان دبیر اجرایی اجلاس و غلامرضا داوود نژاد به عنوان مسوول کمیته پشتیبانی اجلاس سراسری نماز معرفی شدند.

استاندار خوزستان در بخش پایانی این نشست گفت:همه شرایط را برای برگزاری هرچه پربارتر اجلاس سراسری نماز در خوزستان فراهم خواهیم کرد و مطمئناˈ همه با میل و رغبت در خدمت این اجلاس مهم هستند.

ˈعبدالحسن مقتداییˈ بر استفاده از پیشنهادها و نظرهای صاحب نظران و جوانان برای پرباری این اجلاس تاکید کرد و گفت: ما هرچه در توان داریم به کمک جوانان و نوجوانان و توکل به خدا در خدمت این اجلاس مهم خواهیم بود هرچند استان خوزستان امسال نیز میزبان همایش بین المللی پیرغلامان حسینی نیز خواهد بود.

وی از استان خوزستان به عنوان یک استان تاثیر پذیر و تاثیرگذار در بخش های فرهنگی و دینی نام برد و افزود: برگزاری چنین اجلاس هایی می تواند در ارتقا سطح فرهنگ موثر باشد و از این حیث خوزستان به عنوان الگویی برای سایر استان ها مطرح شود.

۶۴۶/۵۵۱

انتهای پیام /*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *