امام جمعه موقت اهواز:اشتغال دغدغه اصلی جامعه ماست

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت اللهˈسیدابوالحسن حسن زادهˈ روز چهارشنبه در دومین همایش تجلیل ار شرکت های صنعتی ، خدماتی و تولیدی خوزستان و روز بزرگداشت حمایت از حقوق مصرف کنندگان در تالار اجتماعات شرکت مخابرات استان خوزستان با بیان اینکه تولید ثروت در اسلام بسیار تاکید شده و آنچه مذموم است اصل شمردن ثروت است افزود: تولید ثروت و رونق کسب و کار که منجر به اشتغال و بالا بردن سطح رفاه عمومی مردم شود در ردیف عبادات است و افراط و تفریط در این زمینه قابل قبول نیست و نباید وجود داشته باشد.

استاد حوزه علمیه اهواز با اشاره به اینکه در گذشته به ثروتمند و سرمایه دار و سرمایه گذار نگاه مثبتی وجود نداشته افزود: همه ما باید به سرمایه گذار و کسانی که می خواهند سرمایه و ثروت خود را در راه ایجاد اشتغال بکار گیرند احترام بگذارند و دستگاههای اجرایی باید کمک کنند تا این سرمایه گذاری مولد و اشتغال زا در استان پا بگیرد.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه به شرایط بسیار مناسب خوزستان برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: باید مقررات دست و پا گیر که روند سرمایه گذاری را در استان کند کرده برداشته و حذف شود در غیراین صورت کارآفرینان و سرمایه گذاران سرمایه خود را در استان های بکار خواهند گرفت.

آیت الله حسن زاده در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته در زمینه اشتغال آمار واقعی و صحیح به مردم داده نمی شد افزود: اشتغال در جامعه باید عینیت داشته باشد و تا زمانی که خانواده ها جوان بیکار دارند نباید تصور کنیم که مشکل اشتغال حل شده است.

وی در ادامه به طرح ۵۵۰هزارهکتاری استان خوزستان اشاره کرد و گفت: باید همزمان با پیشرفت این طرح ملی ، صنایع جانبی ، تبدیلی و فراوری محصولات کشاورزی در استان شکل گیرد تا این طرح به اهداف کامل خود برسد.

وی در ادامه سخنان خود نظارت بر کیفیت کالاهای تولیدی بویژه کالاهای صادراتی را اقدامی لازم و ضروری خواند و گفت: نباید منافع کوتاه مدت خود را بر منافع میان مدت ودراز مدت ترجیح دهیم ضمن آنکه معتقدیم حقوق مصرف کننده حق الناس است و باید به مصرف کننده در زمینه مشخصات کالا اطلاع رسانی شود.

وی به عنصر رقابت در راستای بالا بردن سطح کیفیت کالاهای تولید داخل اشاره کرد و گفت: ما هم اکنون در دنیا با فضای رقابتی رو به رو هستیم و مطمئناˈ کسانی در فضای رقابتی موفق هستند که بتوانند کالای باکیفیت و با قیمت مناسب به مشتریان عرضه کنند.

ˈمحمدی وکیلˈ سرپرست سازمان صنعت ،معدن و تجارت خوزستان در این همایش گفت: اقتصاد کشور زمانی رونق می گیرد که فضای کسب و کار و تولید شکل گیرد و کالای باکیفیت به مشتریان عرضه شود.

وی به ضرورت رعایت حقوق مصرف کنندگان اشاره کرد و گفت: کم فروشی نکردن ، کالای باکیفیت تولید کردن و قیمت های عادلانه جزو بدیهیات حقوق مصرف کننده است.

محمدی وکیل ، جلب رضایت مردم و مشتریان را رمز موفقیت تولیدکنندگان کالا و خدمات عنوان و ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین همایش هایی به افزایش انگیزه تولیدکنندگان کالا و خدمات منجر شود.

در این همایش از ۳۳ شرکت تولیدی و واحدهای خدماتی خوزستان که در سال ۱۳۹۲ بهترین عملکرد را در زمینه رعایت حقوق مصرف کننده داشته اند با اهدا لوح تقدیر تجلیل شدند.۶۴۶

انتهای پیام /*