رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: جایگاه بهورزان به عنوان خط اول سلامت در کشور تثبیت شده است

به گزارش ایرنا دکتر ˈاسماعیل ایدنیˈ چهارشنبه درهمایش تجلیل از بهورزان در سالن اجتماعات دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهارداشت: تاکید مقام عالی وزارت، تعمیق نقش بهورزان درسیستم شبکه ای خدمات بهداشتی، درمانی کشور است.

وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ حوزه سلامت پس از انقلاب افزود: این دستاوردها ناشی از فعالیت بهورزان و مراکز آموزش بهورزی و مربیان آموزشگاهها بوده است.

ایدنی با بیان اینکه الگوی ارائه خدمات توسط بهورزان یک الگوی اکتیو است تصریح کرد: مولفه های مربوط به عدالت درسلامت به گستردگی خدمات سلامت و امکان برخورداری همه مردم مرتبط است که این بخش از خدمات با نظام شبکه ای و آموزش های بهورزان، به خوبی ارائه شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز با اشاره به لزوم تغییر در نظام بهداشتی متناسب با خطراتی که جامعه را تهدید می کند ادامه داد: طرح تحول در نظام سلامت یکی ازاتفاقات خوب نظام سلامت است که دستاوردهای خوبی به همراه داشته و رضایمتندی ایجاد کرده است.

وی گفت: باید نگاه ما به سمت پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و اصلاح مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت معطوف شود.

ایدنی اضافه کرد: دیابت، فشار خون، تغذیه نامناسب، بیماری های ناشی از اضافه وزن، سیگار و مصرف مواد مخدرازجمله مهمترین تهدیدها در کشورما هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز خاطرنشان کرد: سیستم بهداشتی و درمانی ما باید راهبردها و راهکارهایش را در کنترل عوامل و ارتقای سلامتی جامعه تغییر دهد که در این راستا طرح تحول در نظام سلامت در حال اجراست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز در این آیین در خصوص برنامه های بهداشت گفت: تکمیل خانه های بهداشت و جذب بهورز از جمله مهمترین این برنامه هاست به صورتی که احداث ۹۴ خانه بهداشت و جذب بیشتر بهورز از جمله برنامه های در حال اجراست.

دکتر ˈسید سعید سیدیانˈ افزود: تقویت بهداشت حاشیه شهرها به منظورارائه خدمات بهداشتی بهتربرای یک میلیون نفر دراستان و ورودکردن به شبکه جامع سلامت که تا چند سال آینده در تمام کشور تسری می یابد از جمله برنامه های بهداشت است.

وی به اهمیت جایگاه بهورز اشاره کرد و اظهارداشت: بهورز بومی، نظام سلامت را به یکی از بهترین نظام های سلامت جهان و یک الگو تبدیل کرد و بومی شدن بهورز باعث شد که مردم با اعتماد بیشتری برای دریافت خدمات مراجعه کنند.

سیدیان ادامه داد: این قشر، حلقه اتصال مردم با نظام سلامت به شمار می روند که درارتقای شاخص های بهداشتی کشور، نقش موثری دارند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان افزود: هر چقدر درسطح اول یعنی بهورزان خوب عمل کنیم درسطوح دیگرموفق ترهستیم.

مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهوازنیز با اشاره به اینکه بهورزان با خوبی ها و خوب بودن سنخیت دارند گفت: بهورز کسی است که بهترین ها و خوب ترین ها را به دیگران هدیه می دهند.

حجت الاسلام ˈآیت عادلی نژادˈ تصریح کرد: بهورزان باید به این مساله توجه کنند که نظام ما با دین مردم گره خورده و هر گونه کاستی در خدمات رسانی با اعتقادات مردم درارتباط است.

در این آیین، جمعی از بهورزان نمونه استان مورد تجلیل قرار گرفتند.

۷۱۵۷/۵۵۱

انتهای پیام /*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *