استاندار خوزستان:برای تثبیت جمعیت روستایی در مناطق محروم سرمایه گذاری شود

به گزارش ایرنا ˈ عبدالحسن مقتداییˈ چهارشنبه در همایش برنامه ریزی پیرامون جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها در محل سالن شهید علی هاشمی اظهار داشت: اگر در روستاهای استان خوزستان امکانات فراهم باشد روستاییان دیگر تمایلی به مهاجرت به شهر را ندارند.

وی گفت: زمینه برای سرمایه گذاری در استان بسیار زیاد است باید فرهنگ همکاری و مشارکت در بین مردم استان برای فعالیت های اقتصادی انجام شود.

مقتدایی در ادامه بیان داشت: سالانه ۳۵۰ میلیارد ریال ارزش افزوده به دهیاری های استان پرداخت می شود اما به دلیل عدم مدیریت صحیح در استفاده از این اعتبارات حرکت مناسبی در روستاها انجام نمی شود.

استاندارخوزستان در ادامه بیان داشت: روستاها یکی از منابع بسیار خوب گردشگری هستند و با مناسب سازی روستاها برای گردشگری و محلی برای استراحت می تواند رونق اقتصادی خوبی را به همراه دارد.

همچنین در ادامه همایش معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان اظهار داشت: حذف جهاد سازندگی روستاها باعث شده کاستی های زیادی را در روستاها به دنبال داشته است.

ˈ فرج الله خبیرˈ در ادامه بیان داشت: روستاییان برای رفع امورات زندگی خود به شهرها کشیده می شوند به دلیل اینکه در روستاها امکانات رفاهی مناسب وجود ندارد.

وی همچنین از بانک ها تقاضا کرد با پرداخت وام های کم بهره به روستاییان زمینه اشتغال را فراهم کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان همچنین با اشاره به وضعیت حاشیه نشینی در استان بیان داشت: عدم کنترل لازم از سوی دستگاه های اجرایی باعث شده است تا حاشیه نشینی افزایش یابد.

۷۱۵۸/۵۵۱

انتهای پیام /*