کلاس های چند پایه آسیب جدی به دانش آموزان روستایی می زند

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم مجیدی پور پیش از ظهر امروز در نشست جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستائیان به شهرهای خوزستان عنوان کرد: به دلیل سیاست های غلط، جمعیت روستایی کاهش ۴۰ درصدی داشته که این امر حتی تولید را متاثر کرده است و با وجود شرایط نامساعد معیشیتی در روستاها مردم ترجیح می دهند به زندگی شهری روی بیاورند.

وی افزود: وجود مشکلاتی چون عدم امکان تحصیل در مقطع دبیرستان برای برخی از روستاییان، حمل و نقل نامناسب و نبود امکانات رفاهی و آموزشی از عمده ترین دلایل روستائیان برای مهاجرت است.

مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان اظهار کرد: بعضی از روستاهای استان گاها مجبور هستند به دلیل نبود فضای آموزشی چند پایه( حضور دانش آموزان چند مقطع تحصیلی همزمان در یک کلاس درس) را در یک کلاس ادغام کنند که این از ضعف های آموزشی به شمار می رود و در پی آن آسیب هایی به دانش آموزان وارد می شود.

مجیدی پور با اشاره به تامین کردن بسیاری از نیازهای شهروندان در روستا و مولد بودن روستائیان مطرح کرد: با وجود تولید نیازهای مردم در سراسر کشور از سوی روستائیان، نواقصی در خدمت رسانی به آنها وجود دارد که باعث افزایش رغبت آنها به شهرنشینی می شود که از مسئولان درخواست داریم با رسیدگی به روستاها و رفع نیازهای آنها به نگه داشتن جمعیت روستایی و ممانعت از مهاجرت کمک کنند.

وی تاکید کرد: قبل از تفکیک شهرداری ها و دهیاری ها ۴۷ شهرداری در سطح استان وجود داشت ولی اکنون ۷۸ شهرداری در خوزستان ایجاد شده که این در نتیجه مصوبه ای است که طی آن مناطق بالای سه هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت تبدیل به شهر می شوند.

مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان اظهار کرد: با وجود مشکلاتی عدیده ای چون حمل و نقل در روستاها و آب شرب بی کیفیت در روستاها، انتظار این را هم داشته باشیم که جمعیت روستایی روز به روز کاهش پیدا کند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *