کریمی: فکر نمی‌کردم دفاع چپ خوبی باشم/ سپاهان و تراکتور اصلی ترین رقیبان ما هستند

فوتبال ايران- یعقوب کریمی یکی از بازیکنانی است که نمی تواند استقلال را در دیدار با نفت مسجد سلیمان همراهی کند آن هم در شرایطی که این تیم در خط دفاع با کمبود بازیکن مواجه است. کریمی در اردوی تیم ملی امید است اما دلش با استقلال است.او در مورد وضعيت خودش و مسائل مختلف ديگر به سوالات سايت فوتبال ايران پاسخ مي دهد.

 

مثل اينكه مصدوم شده ای؟

مشکل خاصی نیست. یک کشیدگی جرئی است.

 

وضعيت اردوي تيم اميد چطور است؟

اینجا همه چیز خوب است. تمرینات خوب پیش می رود و مشکل خاصی وجود ندارد. فقط اگر این اردو هفته آینده برپا می شد که دیگر همه چیز برایم روبراه بود.

 

چطور؟

خودم اینجا هستم اما دلم پیش استقلال است. شاید اگر تیم با شریط فعلی مواجه نبود با خیال راحت اردوی تیم ملی را پشت سر می گذاشتم.

 

شرایط استقلال که خوب است. سه برد متوالی و صدرنشینی. مگر دیگر مشکلی وجود دارد؟

برای بازی با نفت چند مدافع تیم حضور ندارند. من و مگویان نيستيم و امیر حسین و حنیف هم که مصدوم هستند. نگرانی من از این بابت است و به همین دلیل هم دوست داشتم که در کنار تیم بودم.

 

 مثل اینکه قرار است از محمد قاضی در خط دفاع استفاده شود.

آقای قلعه نویی کارشان را خوب بلدند. حتما در قاضی این توانایی را دیده اند که بتواند در خط دفاع بازی کند.

 

همانطور که در تو این قابلیت را دید و در استقلال تبدیل به یک مدافع شدی.

دقیقا همین است. امیرخان کارشان درست است. خودم هیچ وقت فکر نمی کردم که مدافع خوبی هم باشم. خوشحالم که در خط دفاع توانستم خودی نشان بدهم.

 

تا جایی پیش رفته ای که همه می گویند در صورت بازگشت عمران زاده و صادقی، حتی ممکن است بیگ زاده نیمکت نشین تو شود. در این خصوص چه صحبتی داری؟

در این خصوص حرفی برای گفتن ندارم. تشخیص اینکه کدام بازیکن باشد و کدامیک نباشد با کادر فنی است. اما از اینکه چیزی نمانده تا به یک مدافع چپ پای خوب تبدیل شوم خوشحالم.

 

پیش بینی ات از مسابقات فصل جاری چیست؟

فکر می کنم این فصل هم یک فصل سخت برای تیم ها مدعی باشد. رقابت مثل فصل گذشته فشرده می شود. اما شک ندارم که در این بین استقلال با اقتدار و اختلاف امتیاز بالا قهرمان می شود.

 

به نظرت رقیبان اصلی تان کدام تیم ها خواهند بود؟

فکر می کنم سپاهان و تراکتور اصلی ترین رقیبان مان خواهند بود. اما از همین حالا می گویم که دست هیچ تیمی به جام نخواهد رسید و این استقلال است که مسابقات لیگ را فتح خواهد کرد.