خادمان آستان قدس رضوی ۱۲ شهریوروارد خوزستان شند

ˈ حجت الاسلام و المسلمین دانیال اریکهˈ چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جشن زیر سایه خورشید، ملی است که در دهه کرامت در سطح کشور برگزار می شود.

وی گفت: خادمان آستان قدس رضوی در قالب این جشن وارد هر استان می شوند و در برنامه هایی که از پیش تعیین شده است حضور می یابند و یا از خانواده های شهدا و بیماران دیدار می کنند.

دبیرجشن های مردمی زیر سایه خورشید افزود: این جشن برای ششمین بار در استان و توسط موسسه جوادالائمه وابسته به مسجد جوادالائمه اهواز برگزار می شود ، هزینه های این جشن از سوی مردم، مسجد جوادالائمه اهواز و برخی نهادهای فرهنگی استان تامین شده است.

وی بیان داشت: شش خادم و دو روحانی در جشن امسال در استان حضور می یابند که دو نفر روحانی اعزامی از آستان قدس رضوی از روز گذشته نهم شهریور وارد استان شدند و بیماران را عیادت نموده و در برنامه هایی که تعیین شده است حضور یافتند.

حجت الاسلام و المسلمین اریکه افزود: سال گذشته جشن زیرسایه خورشید در ۱۲ شهرستان استان برگزار شد و امسال در ۱۵ شهرستان برگزار می شود و طبق پیش بینی انجام شده امسال ۸۰ هزار نفر در استان مخاطب این جشن خواهند بود این در حالی است که سال گذشته ۶۰ هزار نفر مخاطب این جشن بودند.

دبیرجشن های مردمی زیر سایه خورشید در استان با اشاره به نحوه نظر سنجی از مردم در مورد برگزاری این جشن بیان داشت: شماره پیامکی هر سال در این ایام برای عضویت در سامانه رضوی راه اندازی می شود که هر ساله نفرات زیادی در این سامانه ثبت نام می کنند که تعداد نفرات عضویت در این سامانه ملاک بر استقبال مردم از جشن زیر سایه خورشید قرار گرفته می شود.

وی گفت: برای امسال نیز جهت عضویت مردم استان در این سامانه شماره پیامک ۵۰۰۰۲۲۲۰۳۳۳در نظر گرفته شده است که بنر اعلام این شماره در ۳۰ نقطه استان نصب شده است.

حجت الاسلام و المسلمین اریکه بیان داشت: از روز چهارشنبه ۱۲ شهریور ماه تا روز یکشنبه ۱۶ شهریورماه خادمان آستان قدس رضوی در استان خوزستان حضور دارند و در شب جشن میلاد امام رضا (ع) در چهارنقطه شهر اهواز جشن برگزار می شود.

وی گفت: در مناطق کوی علوی، جوادالائمه، شهرک پیام و کوی زوویه اهواز شب میلاد امام رضا(ع) برگزار می شود که پیش بینی شده است در هر منطقه چهار هزار مهمان شرکت کنند.

۷۱۵۸ /۵۵۱

انتهای پیام /*