مدارس دزفول برای آغاز پروژه مهر آماده است

به گزارش ایرنا ˈ غلامرضا نصراله پور ˈ روز چهارشنبه در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش دزفول با اشاره به اینکه این شهرستان در سال تحصیلی گذشته رتبه عالی را در اجرای پروژه مهر کسب کرده افزود:۳۷۶ آموزشگاه در شهرستان دزفول با آغاز سال تحصیلی پذیرای دانش آموزان خواهند بود.

وی از دستگاههای اجرایی خواست آموزش و پرورش را در اجرای پروژه مهر و ایجاد فضایی با نشاط برای دانش آموزان در آستانه سال جدید تحصیلی یاری کنند.

نصراله پور با بیان اینکه طی دو سال اخیر هیچگونه اعتباری به واحدهای آموزشی پرداخت نشده خاطر نشان کرد:با مشکلات اعتباری موجود آموزش و پرورش به تنهایی قادر به اجرا و تامین برخی امکانات برای مدارس نیست و مشارکت همه دستگاهها را می طلبد.

وی همچنین خواستار زیباسازی منظر شهری و نظافت شهر در آستانه سال جدید تحصیلی شد و از شهرداری خواست همچون سالهای گذشته منظر شهری را برای شروع سال تحصیلی زیبا کند.

شهردار دزفول نیز در این نشست از اجرای طرح خط کشی معابر شهری در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت:به منظور حفظ جان دانش آموزان مسیر تردد دانش آموزان در ورودی مدارس خط کشی شده است.

ˈ محمدرضا کرمی نژاد ˈ با اشاره به توقف حفاری در سطح شهر دزفول از ۲۰ شهریورماه گفت:به منظور سهولت تردد دانش آموزان و نیز سرویس مدارس ، هر گونه حفاری در سطح شهر دزفول از ۲۰ شهریورماه ممنوع است.

وی همچنین از آمادگی شهرداری برای شستشوی محوطه مدارس خبر داد و گفت: به منظور زیباسازی منظر شهری طرح هرس درختان سطح شهر با بهره گیری از پیمانکاران سه استان آغاز شده است.

فرمانده انتظامی دزفول نیز گفت:به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید نیروی انتظامی برنامه های خاصی در راستای تامین امنیت دانش آموزان همچنین برنامه ترافیکی تدارک دیده است.

سرهنگ ˈ احمد چندازˈ افزود:روان سازی ترافیک شهری ، نظارت بر سرویس مدارس ، ارائه آموزش های همگانی در مدارس ، برپایی نماییشگاه های مختلف و نواختن زنگ انضباط اجتماعی از جمله برنامه های این نیرو در راستای پروژه مهر می باشد.

در این نشست در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس در مدارس شهرستان دزفول نیز گزارشی ارائه شد.

۶۴۸

انتهای پیام /*