آیا «آمرلی» نقطه ی پایان همکاری ایران و آمریکا در عراق بود؟

بحران حضور گروه تروریستی داعش تنها به مرزهای عراق محدود نمی شود و بیم و هراس از گسترش و نفوذ نیروهای آن به سرزمینهای دور دست، حتی تا کشورهای اروپای غربی یا قاره آمریکا، همچنان از دغدغه های عمده کشورهای غربی است.

به گزارش پایگاه خبری تیتر نیوز بحران حضور گروه تروریستی داعش تنها به مرزهای عراق محدود نمی شود و بیم و هراس از گسترش و نفوذ نیروهای  آن به سرزمینهای دور دست، حتی تا کشورهای اروپای غربی یا قاره آمریکا، همچنان از دغدغه های عمده کشورهای غربی است.

 لیبراسیون با اشاره به محاصره شهر آمرلی که روز یک شنبه شکسته شد می نویسد: این پیروزی، یک اتفاق نادر برای ارتش عراق از زمان آغاز حملات نیروهای داعش بوده است.

این نشریه فرانسوی زبان با اشاره به پشتیبانی نیروهای پیشمرگ کرد و عملیات هوائی نیروهای آمریکائی می افزاید: ارتش عراق با استفاده از این حمایتها موفق شد تا روز دوشنبه هم به پیشروی خود نسبت به مواضع نیروهای شبه نظامی داعش ادامه دهد و شهر سلیمان بک را که تنها ۱۷۵ کیلومتر از بغداد، پایتخت عراق، فاصله دارد را نیز از محاصره خارج سازد.

اما به نوشته لیبراسیون، یک نکته حائز اهمیت دیگر در روزهای اخیر، همکاری دفاعی میان واشنگتن و ایران بود که در نهایت موفقیت بزرگی را هم برای نیروهای عراقی موجب شد.

در این یادداشت تاکید شده است که البته منظور از نیروهای ایرانی که در کنار نیروهای آمریکائی و عراقی در این عملیات شرکت داشتند، نیروهای سپاه “بدر” است که در بازپس گیری شهرهای “آمرلی” و “سلیمان بک” شرکت فعال داشتند.

لیبراسیون تاکید می کند: پرسش عمده البته در اینجاست که آیا همکاری میان تهران و واشنگتن در همین نقطه به پایان می رسد یا باید در انتظار همکاریهای بیشتر میان دو کشور بود؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *