مرکز آموزش مهارت فنی و علمی دریایی در خرمشهر افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی و ارتقا سطح دانش عمومی مردم خرمشهر شرکت تاسیسات دریایی ایران برای اولین بار در کشور عصر امروز مرکز آموزش مهارت های فنی و علمی ویژه جوانان به صورت رایگان در خرمشهر راه اندازی کرد.

تبدیل نیروهای ساده به نیروهای متخصص

مشاور وزیر نفت و مدیر عامل شرکت مهندسی و تاسیسات دریایی ایران که سخنران این مراسم بود، گفت: همه ما ایرانیان حس و دینی خاص به این مرز و بوم و به ویژه خرمشهر داریم.

غلام رضا منوچهری افزود: ایجاد مرکز آموزش مهارت در این شهر باعث می شود که افراد بی تخصص را تبدیل به افرادی متخصص و دارای مهارت کرده و این امر باعث ایجاد نشاط و اشتغال در شهر می شود.

وی تصریح کرد: ما در گذشته مرکز مشابهی در عسلویه راه اندازی کرده بودیم و پس از تجربه ای موفق تصمیم گرفتیم چنین مرکزی را در خرمشهر راه اندازی کنیم.

وی به کلاسها و دوره های این مرکز اشاره کرد و گفت: هم اکنون این مرکز با ۲۴۰ کارآموز دختر در دوره های کامپیوتر و زبان کار خود را شروع کرده و از مهرماه سال جاری نیز کلاسهایی ویژه آقایان نیز برگزار خواهد شد.

به امید رفع بیکاری و ایجاد اشتغال

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: امیدواریم این مرکز بتواند گام های موثری در راستای رفع دغدغه اصلی جوانان خرمشهری یعنی اشتغال بردارد.

عبدالله سامری کیفیت کلاسها را در سطح مطلوب بر شمرد و افزود: با بازدیدی که از این کلاسها داشتیم کاملا واضح و مشهود بود که در سطح خوب و با کیفیت در حال برگزاری است و برای تمامی مربیان و مسئولان این مرکز آرزوی موفقیت داریم.

فرماندار خرمشهر در گفتگویی با خبرنگار مهر ایجاد این مرکز آموزشی را اقدامی خوب و موثر برای شهر دانست.

عبدالله حسینی عنوان کرد: این مرکز که با رشته های زبان و کامپیوتر کار خود را شروع کرده است می تواند گامی مهم در بالا بردن سطح کیفی آموزش در شهر را داشته باشد.

حسینی تصریح کرد: کسب علم و دانش از مهمترین امور برای جوانان است و مسئولان با هزینه هایی که در این زمینه انجام می دهند بی شک اجر و ثواب دنیوی و اخروی را از خداوند متعال کسب خواهند نمود چرا که باعث ارتقا سطح دانش و علم جامعه خواهند بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز آموزشی تاسیسات دریایی خرمشهر با ۱۶ کلاس در دو نوبت صبح و عصر در بلوار ساحلی به صورت رایگان پذیرای کارآموزان است که به همت شرکت تاسیسات دریایی ایران در خرمشهر راه اندازی شده است و کارآموزان آن در حال حاضر بانوان هستند که به فراگیری کلاسهای زبان و کامپوتر مشغول هستند و بعد از اتمام ترم آموزشی این واحد به جذب کارآموزان آقایان نیز خواهد پرداخت.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *