مدیرکل بنیادحفظ آثاردفاع مقدس خوزستان:یادمانهای دفاع مقدس نماد فرهنگ ارزشی ایثار و شهادت اند

به گزارش ایرنا سردار ˈمحمد علیپور ˈ روز سه شنبه در نشستی در جمع مسوولان شهرستان اندیمشک ، احیای یادمان های دفاع مقدس را یکی از مهمترین دغدغه دلسوزان نظام ، انقلاب و رزمندگان دانست.

وی با اشاره به نقش اندیمشک در دوران دفاع مقدس افزود:رزمندگان اسلام که از شهرهای مختلف کشور به جبهه اعزام می شدند در بدو ورود به استان خوزستان وارد اندیمشک شده و از این شهر و مردم آن خاطرات زیادی دارند.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص حفظ یادمان های دفاع مقدس و نشر ارزش های آن دوران افزود: در این راستا برنامه هایی برای شهرستان اندیمشک در نظر گرفته شده است.

امام جمعه اندیمشک نیز در این نشست در سخنانی ، شهرستان اندیمشک را از جمله شهرهای مقاوم در دوران دفاع مقدس معرفی کرد و گفت:شهر اندیمشک در چهارم آذر ۶۵ مورد هجوم ۵۴ فروند هواپیمای دشمن قرار گرفت.

حجت الاسلام ˈنعمت اله خدامیˈ افزود:بیمارستان راه آهن اندیمشک در آن زمان در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در خدمت رسانی به مجروحان داشت.

وی با تاکید بر احیای معراج شهدای اندیمشک افزود:پاسداشت واقعه چهارم آذر سال ۶۵ با توجه به تقدیم دهها شهید از جمله مطالبات مردم اندیمشک می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه اندیمشک تلاش موسسات فرهنگی در این زمینه را ارزشمند دانست و خواستار افزایش تولیدات فرهنگی مرتبط با دفاع مقدس در راستای تقویت ایمان و معنویت در جامعه شد.

ˈ حمید رضا گودرزی ˈ فرماندار اندیمشک نیز در این جلسه ضمن بیان مطالبات مردم این شهرستان از وضعیت نامناسب یادمان های دفاع مقدس در این شهرستان گله کرد.

ˈرحیم چگله ˈ برادر شهید و جانباز دوران دفاع مقدس نیز در این جلسه خواسته ها و مطالبات رزمندگان این شهرستان را بیان کرد.

رئیس هیات بازرسی از آثار فیزیکی ستاد کل نیروهای مسلح به همراه مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خوزستان و جمعی از سرداران و مسوولان شهرستان اندیمشک از یادمان های دفاع مقدس از جمله معراج شهدای اندیمشک، منطقه راه آهن و بیمارستان شهید کلانتری دیدن کردند.

۷۲۸۱/۶۴۸

انتهای پیام /*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *