بیانیه وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس دخالت در امور داخلی ایران است

افخم در سخنانی اظهار داشت: این بیانیه مصداق بارز دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران است و جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت و رد کامل مفاد آن تاکید می کند که این نوع موضع گیری ها جز انحراف افکار عمومی و تاخیر در همکاری های هدفمند بین ملل منطقه تاثیر دیگری نداشته و نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تیتر نیوز مرضیه لفخم سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه تکراری اجلاس یکصد و سی و دوم وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس پیرامون جزایر ایرانی تنب و ابوموسی را مردود و ناشی از عدم درک واقعیت های تاریخی و شرایط جاری منطقه دانست.

وی در سخنانی اظهار داشت: این بیانیه مصداق بارز دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران است و جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت و رد کامل مفاد آن تاکید می کند که این نوع موضع گیری ها جز انحراف افکار عمومی و تاخیر در همکاری های هدفمند بین ملل منطقه تاثیر دیگری نداشته و نخواهد داشت.

وی افزود: سیاست اصولی ما در قبال کشورهای حوزه خلیج فارس، رعایت حسن همجواری، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی دیگران و توجه به واقعیت های غیر موهوم است و جمهوری اسلامی ایران در شرایط حساس کنونی منطقه مجددا بر آمادگی خود جهت بهبود و گسترش روابط با دولت های خلیج فارس را تاکید می کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *