معاون استاندار خوزستان: آمار تحصیل کرده و بازار کار تناسب ندارند

ˈفرج الله خبیرˈ یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: به علت وجود این عدم تناسب نیاز بازار کار برطرف نمی شود.

وی با اشاره به اینکه با برخی از اقشار با تحصیلات پایین شامل دیپلم و زیردیپلم، بدون داشتن مهارت و حرفه روبرو هستیم افزود: امکان جذب افراد با مهارت و دارای حرفه در محیط کار بیشتر است.

خبیر به برنامه های استانداری در زمینه اشتغال زایی به ویژه برای جوانان اشاره کرد و گفت: گسترش مراکز فنی و حرفه ای از جمله مهمترین اقدامات در حال انجام است به صورتی که سازمان آموزش فنی و حرفه ای در خصوص مقوله حرفه آموزی وارد عمل شده و در شهرستان های مختلف شعبه دایر کند.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم اعمال تغییرات در نظام آموزشی تصریح کرد: در دوره آموزش متوسطه یعنی از سال دهم به بالا همزمان با انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان، با مشکل جدی در استان مواجه هستیم چون حداقل ۵۰ درصد از آنها باید جذب رشته های فنی و ریاضی شوند در حالی که فقط ۳۴ درصد وارد این رشته ها شده و بقیه وارد رشته های تجربی و دیگر رشته ها می شوند که برای استان ما اصلا خوب نیست.

وی ادامه داد: قرار است اصلاحاتی در این مقطع انجام شود و با ارائه مشاوره به خانواده ها، دانش آموزان به انتخاب رشته های فنی و ریاضی ترغیب شوند.

خبیر اضافه کرد: در صورت ورود دانش آموزان به رشته های فنی و ریاضی، شانس شاغل شدن آنها در بازار کار بیشتر است.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم ایجاد کردن فرصت های شغلی اظهارداشت: در زمینه استخدام و اشتغال نباید فقط به بدنه دولت اتکا کنیم چون دولت در صورت نیاز آگهی استخدام صادر می کند.

وی ادامه داد: در این راستا باید به سمت ایجاد بنگاههای اقتصادی حرکت کنیم و در حوزه کشاورزی، دامداری و صنعت زمینه های لازم را برای اشتغال زایی فراهم سازیم.

خبیر به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همه منابع برای این طرح فراهم شده است و در صورت اجرا هزاران فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در استان ایجاد می شود.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه باید زمینه برای جذب سرمایه گذاری در استان فراهم شود افزود: سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل کنند که در استان مورداستقبال قرار گرفته و امنیت آنها تضمین می شود.

وی تصریح کرد: باید سطح رفاه در استان افزایش یابد تا جمعیت کارآمد در استان ماندگار شده و تمایلی به مهاجرت نداشته باشند.

خبیر خاطرنشان کرد: اگر تمایل به مهاجرت در جمعیت کارآفرین و نخبه استان کاهش یابد، کمک شایانی به فضای کارآفرینی و اشتغال استان می شود.

۷۱۵۷/۵۵۱

انتهای پیام /*