مرمت بناهای تاریخی در بافت قدیم دزفول آغاز شد

ˈ محمدرضا کرمی نژاد ˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:در این راستا مرمت سابات احمدی با اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیون ریال آغاز شده و در دست انجام است.

وی مرمت سابات جوادی را از دیگر برنامه های شهرداری در مهرماه عنوان کرد و بیان داشت :مرمت کاروانسرای قدیمی بازار واقع در پشت مسجد بازار دزفول نیز با اعتباری افزون بر ۷۵۰ میلیون ریال آغاز شده است.

شهردار دزفول افزود:مرمت خانه سهرابی در خیابان آیت الله قاضی با اعتباری افزون بر یک میلیارد ریال و مرمت خانه قلق چی با اعتبار ۷۵۰ میلیون ریال در جاده ساحلی از دیگر برنامه های شهرداری است که در سال جاری توسط سازمان نوسازی شهرداری انجام می شود ضمن اینکه مرمت نخل علیخان در محل خانه عالمشاه نیز با قدمت بیش از یکصد سال در دست انجام است.

وی در خصوص بهسازی بازار خراطان نیز گفت: مرمت و کف سازی بازار خراطان از دیگر طرح هایی است که در راستای احیا و مرمت بافت تاریخی دزفول در دست انجام می باشد.

کرمی نژاد با بیان اینکه مرمت بناهای تاریخی بافت قدیم دزفول از محل اعتبارات جاری شهرداری انجام می شود گفت:پارسال نیز سابات کتابی واقع در بازار قدیم دزفول با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیون ریال به پایان رسید.

بخشی از بناهای بافت قدیم دزفول مربوط به دوره قاجاریه می باشد.

۷۲۷۸/۶۴۸

انتهای پیام /*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *