اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به خرمشهر

به گزارش خورنا به نقل از فارس، عبدالله حسینی اظهار داشت: یکی از مشکلات شهری خرمشهر وجود زمین‌های خالی رها شده در این شهر که بسیاری از آنها در محدوده شهر قرار دارند بوده و این امر باعث ایجاد چهره‌ای نامطلوب از شهر به واسطه تجمع زباله و افراد ولگرد در این شهر شده است.
وی خاطرنشان کرد: اغلب مالکان این زمین‌ها در سایر شهرهای کشور زندگی می‌کنند و اقدام به فروش یا ساخت و ساز این زمین‌ها نمی‌کنند و یا اصولا به پول این زمین‌ها نیازی ندارند، به همین دلیل این نیاز احساس می‌شود که مشکل این گونه زمین‌ها باید هر چه سریع تر حل شود.
فرماندار خرمشهر افزود: شهرستان خرمشهر که یکی از کانون‌های جنگ تحمیلی بود و قبل از جنگ نیز یکی از مراکز مهم تجاری کشور به شمار می‌رفت، ۲۰ سال پس از پایان جنگ هنوز با مشکلاتی ناشی از جنگ دست به گریبان است.
وی ادامه داد: در همین راستا ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به‌منظور توسعه شهری و ساخت و ساز به شهر خرمشهر اختصاص یافته است.
حسینی تصریح کرد: ۵ میلیارد تومان از این میزان اعتبار توسط استانداری و مابقی نیز توسط وزرات راه و ترابری تأمین خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت سامان‌دهی و توسعه شهری خرمشهر گفت: این میزان اعتبار به خرید زمین و ساخت و ساز در راستای توسعه درون شهری خرمشهر اختصاص می‌یابد.
فرماندار خرمشهر اضافه کرد: در راستای سامان‌دهی اماکن شهری، هفت نقطه از خرمشهر از جمله بلوار بایندر،‌خیابان امام (ره)، خیابان طالقانی و … شناسایی شدند.
وی اظهار داشت:‌ براساس انجام مطالعات کارشناسی شده در مکان‌های تعیین شده اقدام به احداث فضاهای فرهنگی، ورزشی، مسکونی و … خواهیم کرد.
حسینی خاطرنشان کرد: توسعه و عمران شهری از مهم‌ترین اولویت‌های مسئولان است که امیدواریم با تلاش و همت مضاعف تا پایان سال شاهد تحقق این موضوع باشیم.
وی افزود: اعتبارات مطلوبی در راستای توسعه شهری خرمشهر اختصاص یافته و باید در مکان خود و با اجرای پروژه‌های کارشناسی شده هزینه شود.
فرماندار خرمشهر از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست در راستای افزایش سرعت و کیفیت پروژه‌های عمرانی و خدماتی به‌طور مستمر بر عملکرد پیمانکاران و نحوه اجرای پروژه نظارت داشته باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *