هفته دولت فرصت ارائه گزارش کار دولتمردان است/ کسری بودجه در فرهنگ و ارشاد مانع کار ما نمی شود

عبدالحسن مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همه كارها جمع نشده كه در هفته دولت به بهره برداري برسد. هفته دولت براي اين است كه دولتمردان ارائه گزارش كار بدهند. مسئولین باید توجه داشته باشند که در حال حاضر بايد با توجه به اقتضائات اجتماعي صحبت كرده و نحوه ارائه گزارش و آمار را با ذائقه نسل جديد هماهنگ كنيم.

وی افزود: بحث فرهنگ يك مجموعه از كل ارزش هاي حاكم بر جامعه است و به تمامي رفتار پسنديده و ناپسند تقسيم مي شود كه مسئولين بايد رفتار پسنديده و ناپسند را از آن دور كنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: فرهنگ از خانواده شروع شده و بعد در جامعه شكل مي گيرد. دستگاه هاي متعددي به دليل دلسوزي متولي امر فرهنگ شدند كه همه نيز از بودجه محدودي استفاده مي كنند.

تاسیس سرای هنرمندان در شهرهای خوزستان

مقتدایی خاطرنشان کرد: با توجه به شرايط فعلي اعتبارات تملك دارايي شايد نتوانیم گام بلندي در زمينه سخت افزاري و تجهيزات حوزه فرهنگ برداريم. تاكيد ما در شوراي برنامه ريزي استان بر تكميل پروژه هاي نيمه تمام است.

وی یادآور شد: وقتي از چهار ميليون جمعيت استان حدود ۶۰۰هزار نفر بي سواد داريم بايد در حوزه فرهنگ بر بحث بي سوادي تمركز كند. خوزستان باید مشخص کند که با گذشت ۳۵ سال از انقلاب اسلامی در چه زمانی قرار است از این وضعیت تعداد بی سوادان خارج شود.

استاندار خوزستان اذعان کرد: در استان مقدم بر بحث بي سوادي واجب التعليم و جديدالورودها و حتي مهمتر از اين مسائل بحث پيش دبستاني را داريم. يك سري كسري بودجه در فرهنگ و ارشاد داريم ولي اين كمبود مانع كار ما نمي شود. با كمك صندوق بازنشستگي وزارت ارشاد در حال تاسيس سراي هنرمندان در تمام شهرهاي استان هستيم كه زمين از ما و آورده از آن هاست.

مقتدایی عنوان کرد: به دليل وجود معضلاتي مانند ۶۰۰ هزار بي سواد، رتبه ۳۱ آموزش و پرورش، دو زبانه بودن دانش آموزان به ويژه در مناطق مرزي، مشكلات مدارس عشايري و پيش دبستاني (كه شايد در خوزستان الزامي شود) تمامي حاميان را براي شركت در جلسه اي به منظور اطلاع رساني از وضعيت فعلي آموزش و پرورش دعوت كرديم.

حمایت مالی نهادهای مختلف از آموزش و پرورش

وی ادامه داد: جلسله مذکور با حضور حداقل ۴۰۰ نفر از مسئولان از جمله فرمانداران، ارتش، سپاه و صداو سيما برگزار شد كه در نتيجه كمك هاي خوبي مانند بازسازي ـ تجهيز ـ نوسازي ۲۲۵ مدرسه توسط سپاه، تهيه سه هزار بسته آموزشي ـ تغذيه ـ ساخت سرويس بهداشتي توسط قرارگاه كربلا و كمك به بخش آموزش توسط فرماندهي لشكر ۹۲ زرهي در نظر گرفته شد.

استاندار خوزستان بیان کرد: در استانداري يك ستاد با مسئوليت معاون سياسي، اجتماعي و دبيري مديركل آموزش و پرورش خوزستان راه اندازي كرديم كه اعضاي اصلي آن مسئولان و اعضاي مدعو مسئول امكانات بالقوه مناطق هستند.

مقتدایی در پایان گفت: به مديركل آموزش و پرورش گفتم اگر سال آينده امتياز ما از نصف به بالا نباشد بايد من و شما از اين استان برويم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *