امیر عبداللهیان پس از جده به دمشق رفته است/ جزئیات دیدار با مقامات عربستان

یک روزنامه لبنانی اعلام کرد که معاون وزیر خارجه ایران پس از دیدار با وزیر خارجه عربستان در جده به دمشق سفر کرده است

به گزارش پایگاه خبری تیتر نیوز روزنامه السفیر لبنان به نقل از برخی منابع دیپلماتیک آگاه در لبنان نوشت که “حسین امیر عبداللهیان” معاون وزیر خارجه ایران پس از دیدار با “سعود الفیصل” وزیر خارجه عربستان در جده به دمشق سفر کرده است.

 بر اساس این گزارش امیر عبداللهیان در این سفر با برخی از مسئولان بلندپایه سوری دیدار کرد و در خصوص نتایج سفر اخیرش به جده با مقامات سوری به بحث و رایزنی پرداخت.

روزنامه السفیر همچنان با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرد که مقامات سعودی برای اولین بار در سالیان اخیر به پنج نفر از دیپلماتهای سوری اجازه داده است که وارد جده شوند و در کنسولگری سوریه در این کشور فعالیت کنند.

 این در حالی است که “حمید رضا دهقانی” نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری اسلامی در گفتگو با روزنامه السفیر اعلام کرد که دیدار امیر عبداللهیان با سعود الفیصل با هدف بررسی راهکارهای موجود برای مبارزه با تروریسم در منطقه بوده است.

 وی در این خصوص اظهار داشت: دیدار امیر عبداللهیان با وزیر خارجه عربستان بسیار مفید و مثبت بوده است و باید تاکید کنم که ما در مسیر درستی قرار گرفته ایم.

دهقانی همچنین از برقراری توافقاتی میان دو طرف در خصوص مبارزه با تروریسم و همچنین دیدارهای بعدی در سطح وزاری خارجه دو کشور در جده و یا تهران خبر داد.